Simona Halep, eliminata in sferturile de finala la Melbourne. Romanca a cedat in doua seturi

Vineri, 05 Februarie 2021, ora 09:28
11074 citiri
Simona Halep revine pe teren FOTO facebook

Simona Halep a pierdut in 2 seturi meciul din sferturile de finale de la Gippsland Trophy, din Australia.

Chiar daca a inceput meciul cu 2-0, romanca a acuzat unele probleme fizice si a fost invinsa de Alexandrova, intr-o ora de joc, 2-6, 1-6.

Alexandrova - HALEP 0-2

Alexandrova - HALEP 0-1, Simona incepe cu un break.

In scurt timp va incepe meciul. Cele doua jucatoare au iesit pe teren.Alexandrova va servi prima.

Simona Halep (29 de ani, 2 WTA) si rusoaica Ekaterina Alexandrova (26 de ani, 33 WTA) se intalnesc in sferturile de finala de la Gippsland Trophy.

Partida va incepe in jurul orei 8.20 si va fi transmisa de Digisport.

Ea era programata joi, dar organizatorii au amanat toata meciurile dupa aparitia unui caz de COVID - 19. Pentru a se putea termina competitia cat mai repede, organizatorii au luat o serie de decizii.

Astfel, daca meciul este la egalitate dupa doua seturi, partida se va decide intr-un supertiebreak si nu intr-un set decisiv cum era stabilit initial. Prima jucatoare care va totaliza 10 puncte in supertiebreak va castiga meciul.

Halep si Alexandrova s-au mai intalnit de doua ori in circuitul WTA, de fiecare data pe hard, ambele in anul 2019. Scorul este 1-1. Simona a castigat la Cincinnati, Ekaterina la Beijing.

Daca trece de Alexandrova, Halep va juca in semifinale cu invingatoarea duelului Kaia Kanepi (94 WTA) - Karolina Muchova (27 WTA).

FOTO Nevasta lui Cristiano Ronaldo a avut o aventura cu un tanar din "Insula ispitelor"

FOTO Poza istorica publicata de Nadia Comaneci, de acum 46 de ani

FOTO Mihai Stoica, o noua ironie dura la adresa dinamovistilor

FOTO Provocatoare pe acoperis! Cu ce si-a umplut timpul o tenismena de top in carantina

A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
Situația complicată a Simonei Halep. Italienii au anunțat ce se întâmplă cu wild-card-urile la WTA Roma
Organizatorii turneului WTA 1000 de la Roma, programat în perioada 8-19 mai, au făcut primele precizări privind wild-card-urile de pe tabloul feminin, o invitație în acest sens fiind...