Adversară de temut petru Simona Halep, dacă se califică în sferturi la Kremlin Cup

Joi, 21 Octombrie 2021, ora 13:43
2959 citiri

Jucătoarea Maria Sakkari din Grecia, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 3, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 500 Kremlin Cup de la Moscova.

Ea a abeneficiat de abandonul jucătoarei ruse Anna Kalinskaia, locul 125 WTA, venită din calificări, la scorul de 6-2, 1-0, pentru sportiva favorită, după 34 de minute de joc.

În faza următoare, Sakkari va da piept cu învingătoarea partidei dintre Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 8, şi rusoaica Veronika Kudermetova, locul 32 WTA.

Meciul dintre Halep și Kudermetova se joacă azi, nu mai devreme de 18.30.

Sursa: news.ro

Una dintre cele mai apreciate jucătoare din circuit a venit cu un anunț extrm de surprinzător: se retrage din tenis la doar 30 de ani. Este vorba de britanica Johanna Konta, fost număr 4...
Mesajul Simonei Halep de Ziua Națională a României. Tenismena s-a apucat în mod oficial de antrenorat FOTO
Tenismena Simona Halep (30 de ani, 20 WTA) s-a alăturat personalităților care celebrează Ziua Națională a României, cu un scurt mesaj de felicitare transmis pe rețelele de socializare. Cu o...