Australian Open: mare surpriza in turneul feminin. Castigatoarea de anul trecut, eliminata in turul doi

Joi, 11 Februarie 2021, ora 07:54
5200 citiri
Sofia Kenin

Tenismena americana Sofia Kenin (22 de ani, locul 4 WTA), detinatoarea trofeului Australian Open la feminin, a fost eliminata prematur la editia din acest an.

Cap de serie numarul 4, Kenin a pierdut categoric confruntarea cu veterana Kaia Kanepi (35 de ani, locul 65 WTA), estonianca impunandu-se in doua seturi, scor 6-3, 6-2. Ea va juca in turul urmatoar cu tenismena croata Donna Vekic.

FOTO Imagini unice din copilaria Soranei Cirstea, eroina zilei la AO. Se antrena noaptea si facea arte martiale

Ce a scris Simona Halep pe facebook, dupa victoria epica de la Australian Open

Viitoarea adversara a Simonei Halep, rusoaica-sexy care s-a maritat cu antrenorul ei

OFICIAL Atletico Madrid - Chelsea se va juca la Bucuresti. Cand are loc partida

FOTO Serena Williams, cu bijuteriile pe teren la Melbourne

Formula 1 s-a întors în China. Surpriză în calificările pentru proba de sprint
Pilotul britanic Lando Norris (McLaren) va pleca din pole position în cursa de sprint din cadrul Marelui Premiu de Formula 1 al Chinei, programată sâmbătă pe circuitul de la Shanghai....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...