Sorana Cirstea, debut fulgerator in Australia. Victorie la scor, in mai putin de 50 de minute de joc

Miercuri, 03 Februarie 2021, ora 05:34
7788 citiri
Sorana Cirstea

Jucatoarea romana de tenis Sorana Cirstea se afla pe tabloul principal de simplu al turneului Grampians Trophy (WTA 500), care se desfasoara la Melbourne si la care participa exclusiv jucatoarele supuse la o carantina mai stricta inainte de Australian Open.

Cirstea (30 ani, 72 WTA) a intalnit-o in primul tur pe georgiana Oksana Kalasnikova, din Georgia, fara clasament WTA in acest moment. Sorana s-a impus in numai 48 de minute de joc cu un categoric 6-1, 6-1. In faza urmatoare, romanca va avea o adversara mult mai puternica, elvetianca Belinda Bencic, favorita numarul 2 a competitiei.

Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. Polonia, Ungaria, Slovacia și România sunt amenințate
Actuala dezbatere americană privind acordarea de asistență militară suplimentară Ucrainei se bazează în parte pe presupunerea că războiul va rămâne în impas, indiferent de acțiunile...
Sorana Cîrstea a încheiat rapid conturile cu WTA Stuttgart. Singura bucurie a româncei
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 29 mondial, are parte de un debut dezastruos al sezonului pe zgură, ea fiind eliminată prematur la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Astfel, în primul tur,...