Surpriză la Turneul Campionilor. Cine e ultimul tenismen calificat în semifinale și cum arată careul de ași

Vineri, 19 Noiembrie 2021, ora 18:47
4287 citiri
Casper Ruud

Norvegianul Casper Ruud, locul 8 ATP, s-a calificat, vineri, în semifinalele Turneului Campionilor, competiţie care se desfăşoară la Torino.

Ruud l-a învins în Grupa Verde pe rusul Andrei Rublev, numărul 5 mondial, scor 2-6, 7-5, 7-6 (5), la capătul unei confruntări dramatice.

Norvegianul a încheiat grupa pe locul doi şi îl va întâlni în semifinale pe rusul Daniil Medvedev, locul 2 ATP.

În cealaltă semifinală vor juca liderul ATP, sârbul Novak Djokovic, şi germanul Alexander Zverev, numărul 3 mondial.

Novak Djokovic, declarații sincere după eliminarea de la Monte Carlo: "Faptul că nu am luat un titlu..."
Tenismanul sârb Novak Djokovici, locul 1 mondial, spune că "nu are deloc un sezon grozav" după ce a pierdut în faţa lui Casper Ruud în semifinalele Mastersului de la Monte Carlo....
Surpriză în prima semifinală la Monte Carlo. Cine e tenismenul care a pierdut abia al doilea meci al anului
Grecul Stefanos Tsitsipas s-a impus sâmbătă în faţa italianului Jannik Sinner în trei seturi, 6-4, 3-6, 6-4, şi s-a calificat în finala turneului de tenis ATP Masters 1.000 de la Monte...