Surpriza uriasa in tenisul feminin: Johanna Konta, invinsa de ocupanta locului 219 WTA

Joi, 05 Aprilie 2018, ora 15:08
4752 citiri

Britanica Johanna Konta s-a facut de ras in turul doi al turneului de la Charleston (SUA).

Konta a cedat in fata unei jucatoare necunoscute, Fanny Stollar, si a fost eliminata dupa esecul cu 6-3, 6-4.

Partida a durat o ora si 20 de minute, iar Konta a fost de nerecunoscut in fata sportivei de pe locul 219 WTA.

In urma cu un an, Konta avea rezultate de exceptie la turneele din SUA, insa in 2018 este la un nivel foarte scazut.

Din acest motiv, ea nu si-a putut apara punctele si a ajuns tocmai pe locul 22 in clasamentul mondial WTA.

De partea cealalta, pentru Fanny Stollar aceasta a fost cea mai importanta victorie din cariera.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...