Grecul Tsitsipas a enervat din nou pe toată lumea la US Open

Joi, 02 Septembrie 2021, ora 09:09
9686 citiri
Stefanos Tsitsipas FOTO facebook

Grecul Stefanos Tsitsipas, locul 3 mondial, s-a calificat, miercuri, în turul trei la US Open, după un meci în patru seturi în faţa francezului Adrian Mannarino, numărul 44 mondial, scor 6-3, 6-4, 6-7 [4], 6-0.

În cele două ore şi 44 de minute de joc, grecul a reuşit din nou să-şi enerveze adversarul şi publicul, când, după ce a pierdut al treilea set, a plecat la vestiare să se schimbe. De data asta şi-a luat o pungă transparentă în care se aflau lucrurile sale şi a revenit fără aceasta, pentru a pune astfel capăt suspiciunilor legate de pauzele sale dese.

El făcuse același lucru și în meciul cu Andy Murray, care l-a acuzat că trișează, după ce a luat o pauză de opt minute în timpul partidei cu fostul lider ATP.

În turul trei, grecul va evolua contra spaniolului Carlos Alcaraz.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...