Turneul WTA de la Cluj-Napoca: eșec usturător pentru Irina Bara în optimi. Românca a fost spulberată în primul set

Joi, 28 Octombrie 2021, ora 15:20
2325 citiri

Irina Bara, locul 138 WTA, beneficiară a unui wildcard, a fost eliminată, joi, în optimile de finală ale Transylvania Open.

Ea a fost învinsă, în turul al doilea, cu scorul de 6-0, 6-3, de suedeza Rebecca Peterson, locul 99 WTA, după un meci care a durat 73 de minute.

În sferturi, Peterson va evolua cu ucraineanca Lesia Tsurenko, locul 127 WTA, venită din calificări.

Calificarea în turul al doilea este recompensată cu un premiu de 3.675 de dolari şi cu 30 de puncte WTA.

Tenismena din România aflată în formă maximă vorbește de retragere: ”Mi-a ajuns!”
Irina Bara (26 de ani), tenismena care a câștigat patru titluri WTA în ultima parte a anului 2021, a făcut un anunț surprinzător pe Instagram, cu care și-a speriat admiratorii. ”Vârsta...
Finală după finală în circuitul WTA pentru Irina Bara. Românca are 13 victorii în ultimele 14 meciuri!
Perechea româno-georgiană Irina Bara/Ekaterine Gorgodze s-a calificat, vineri, în finala probei de dublu din cadrul turneului WTA 125 de la Montevideo, dotat cu premii totale de 115.000 de...