Turneul Campionilor: s-a stabilit primul finalist de la Torino! Urmează ”șocul” Djokovic - Zverev

Sambata, 20 Noiembrie 2021, ora 16:39
3604 citiri
Daniil Medvedev

Tenismenul rus Daniil Medvedev (25 de ani, locul 2 ATP) este primul finalist de la Turneul Campionilor 2021, după o victorie obținută fără mari probleme în fața surprinzătorului Casper Ruud din Norvegia.

Medevedev și-a confirmat statutul de mare favorit și s-a impus cu un categoric 6-4, 6-2, după un meci care a durat o oră și 20 de minute.

În finala de duminică, Medvedev se va întâlni cu învingătorul partidei Novak Djokovic (Serbia) - Alexander Zverev (Germania), programată de la ora 22.00.

Pep Guardiola, după a doua semifinală în 4 zile: ”O porcărie, nu înțeleg cum am supraviețuit”
Două semifinale în patru zile. Aceasta a fost provocarea cu care s-a confruntat Manchester City, care a învins-o pe Chelsea cu 1-0 în semifinalele Cupei Angliei, sâmbătă, la trei zile după...
Cum s-a descurcat iubitul Andreei Bălan în semifinale la ATP Munchen
Perechea româno-franceză Victor Cornea/Theo Arribage a ratat calificarea în finala probei de dublu din cadrul turneului de tenis ATP 250 de la Munchen (Germania), dotat cu premii totale de...