US Open: Al saselea tenismen al lumii, eliminat de un jucator de pe locul 120 ATP

Joi, 01 Septembrie 2016, ora 08:59
4370 citiri

Canadianul Milos Raonici, aflat pe locul 6 ATP si favorit 5, a fost eliminat surprinzator, miercuri seara, in turul al doilea la US Open, de un jucator american venit din calificari.

Raonici, finalist la Wimbledon si semifinalist la Australian Open, in acest an, a fost invins cu 6-7, 7-5, 7-5, 6-1 de Ryan Harrison, locul 120 mondial. Partida a durat 3 ore si 40 de minute.

Aceasta este cea mai buna performanta din cariera americanului de 24 de ani la un turneu de Grand Slam. Harrison a fost numarul 43 ATP, in anul 2012, si are aproape doua milioane de dolari castigati din tenis.

In turul al treilea, americanul il va intalni pe cipriotul Marcos Baghdatis.

Marti seara, in primul tur, belgianul David Goffin, aflat pe locul 14 ATP si favorit 12, a fost eliminat de un tanar jucator american de 19 ani venit tot din calificari.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#Milos Raonici eliminat US Open, #Raonic invins US Open, #surprize US Open, #favoriti eliminati US Open , #tenis US Open