Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Angelique Kerber o invinge greu pe Naomi Osaka la Turneul Campioanelor

Miercuri, 24 Octombrie 2018, ora 17:13
19812 citiri

Angelique Kerber a obtinut, miercuri, o victorie muncita in cel de-al doilea meci din cadrul Grupei Rosii de la Turneul Campioanelor.

Fostul lider mondial, invins neasteptat in primul meci de Kiki Bertens, a castigat cu mare dificultate partida cu Naomi Osaka.

6-4, 5-7, 6-4 a fost scorul intalnirii de la Singapore, care a durat doua ore si 33 de minute.

Fortate practic sa castige, dupa infrangerile din primele meciuri, Angelique Kerber si Naomi Osaka au oferit o partida foarte spectaculoasa, spre deliciul spectatorilor care au umplut arena din Kallang.

Partida a stat sub semnul echilibrului, insa Kerber a obtinut totusi o victorie meritata, fiind tenismena care a avut mai mereu initiativa.

Pentru a continua sa spere la un loc in semifinale, Naomi Osaka va privi cu mare atentie partida dintre Sloane Stephens si Kiki Bertens, sperand la o victorie a americancei.

De partea cealalta, Angelique Kerber depinde doar de ea, urmand a juca in ultimul meci din Grupa Rosie cu Sloane Stephens.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Angelique Kerber si Naomi Osaka, din Grupa Rosie de la Turneul Campioanelor:

Angelique Kerber - Naomi Osaka 6-4, 5-7, 6-4

17:12 - GAME, SET SI MECI ANGELIQUE KERBER

17:08 - 5-4 si Angelique Kerber serveste pentru castigarea meciului.

16:56 - Kerber reuseste primul break din setul decisiv.

16:45 - Echilibru total in setul decisiv, cele doua tenismene oferind un tenis de mare calitate.

16:18 - Revenire fantastica pentru campioana de la US Open, care castiga trei game-uri la rand si trimite, astfel, meciul in setul decisiv.

16:11 - Rebreak Naomi Osaka, iar meciul intra "in prelungiri".

16:07 - Kerber face breakul la 0 si va servi pentru castigarea meciului.

15:57 - Game la 0 izbutit de fostul lider mondial si avem 3-3.

15:53 - Kerber reuseste breakul si va servi pentru a egala scorul.

15:37 - Break reusit de Naomi Osaka, iar nipona se desprinde la 2-0 in acest set doi.

INFO: E cea de-a cincea intalnire directa intre Kerber si Osaka, scorul fiindu-i favorabil nemtoaicei, cu 3-1.

15:30 - Nemtoaica salveaza nu mai putin de 5 mingi de break si isi adjudeca apoi primul set.

15:18 - Kerber controleaza jocul si isi pastreaza avansul de un break.

14:54 - Un nou break si Kerber conduce cu 2-1.

14:52 - Inceput nebun de partida, cu doua breakuri la 0!

ora 14:42 - A INCEPUT PARTIDA

INFO: In primele meciuri din grupa, Kerber a fost invinsa surprinzator de Bertens, in timp ce Naomi Osaka a pierdut confruntarea cu Sloane Stephens.

INFO: Celalalt meci din grupa, Sloane Stephens vs Kiki Bertens, va avea loc imediat dupa terminarea acestuia.

Turneul Campioanelor 2018, dotat cu premii in valoare totala de 7 milioane de dolari, se desfasoara in perioada 21-28 octombrie.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Angelique Kerber Naomi Osaka, #Turneul Campioanelor 2018 , #Turneul Campioanelor