Veste uriasa pentru Simona Halep: De ce favorita a scapat in sferturi la Wimbledon

Luni, 30 Iunie 2014, ora 17:45

Surprizele continua la turneul de Grand Slam de la Wimbledon, iar Simona Halep e cu siguranta in al 9-lea cer.

Dupa Serena Williams si Na Li, tenismena noastra a scapat luni dupa-amiaza si de sarboaica Ana Ivanovic (favorita numarul 11), pe care ar fi putut s-o intalneasca in sferturi.

Ivanovic a fost eliminata in turul 3 de nemtoaica Sabine Lisicki, in trei seturi, scor 4-6, 6-3, 1-6.

In optimi, Lisicki o va intalni pe Yaroslava Shvedova, din Kazahstan.

Tot in optimi si tot o jucatoare din Kazahstan va intalni si Simona Halep, pe Zarina Diyas

Ambele partide sunt programate marti, iar castigatoarele se vor intalni in optimi.

Un traseu mai mult decat accesibil pentru Simona, care are mari sanse sa ajunga in semifinalele turneului londonez.