Irina Bara n-a reusit sa salveze onoarea Romaniei; ce s-a intamplat azi la Wimbledon

4213 citiri
Wimbledon 2021

O zi cu adevarat nefasta a fost pemntru romancele prezente in calificari la Wimbledon.

Toate au parasit competita din primul tur.

Irina Bara a fost invinsa de jucatoarea spaniola Cristina Bucsa, 5-7, 6-2, 6-3 pentru jucatoarea iberica.

Esecul Irinei vine dupa ce alte trei jucatoare din Romania au mai pierdut azi.

Nici ieri n-a fost un bilant prea reusit, doua tenismene au fost eliminate, doar una a mers mai departe.

Jucătoarea Ana Bogdan, locul 54 WTA, s-a calificat, luni, în turul doi al turneului de categorie WTA 250 de la Parma. Bogdan, favorită 6, a învins-o pe sportiva braziliană Laura Pigossi,...
Cine este anonimul care a autorizat protestul AUR programat pe 2 octombrie: ”Am 100 de prieteni care vor fi atenți la participanți”
Un consilier parlamentar AUR, cu un profil puțin cunoscut pe scena publică, se află în spatele protestului la care sunt chemați masiv oameni și care va avea loc în Piața Universității din...