Cel mai lung meci de tenis din istorie: se intampla la Wimbledon in urma cu 11 ani VIDEO

Joi, 24 Iunie 2021, ora 15:14
11618 citiri
Isner si Mahut FOTO

In urma cu fix 11 ani s-a desfasurat cel mai lung meci din istoria tenisului, cel dintre americanul John Isner si francezul Nicolas Mahut.

Partida s-a disputat in 2010, in primul tur la Wimbledon. Dupa 11 ore si minute de joc, John Isner s-a impus cu 6-4, 3-6, 6-7, 7-6, 70-68, partida care s-a intins pe parcursul a trei zile.

Ce romanca e la un pas de tabloul principal

John Isner: "De cate ori ma gandesc la acel meci, imi vine in minte scorul din setul decisiv, 70-68. Parca am fi jucat baschet".

Nicolas Mahut: "Mie tot nu-mi vine sa cred ca am pierdut. Dar a fost maim ult decat un meci, a fost ceva incredibil. Lumea ma tine minte maim ult pentru asta".

Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...
Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţia de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
#wimbledon, #isner, #mahut, #wimbledon cel mai lung meci, #cel mai lung meci din istoria , #Wimbledon