Love-story la Wimbledon: tinerii indragostiti au ajuns "la brat" in sferturi VIDEO

Marti, 06 Iulie 2021, ora 00:01
11435 citiri

Australiana Ajla Tomljanovici s-a calificat in sferturi la Wimbledon, dupa abandonul dramatic al Emmei Raducanu.

Tomljanovici o va intalni in sferturi pe Ashleigh Barty, locul unu WTA.

Ajla a fost sustinuta cu pasiune din tribune de iubitul ei, italianul Mateo Berrettini.

Si Matteo (locul 9 ATP) e calificat in sferturi la Wimbledon. El l-a invins in optimi pe Ilya Ivashka (Belarus) si va juca in faza urmatoare cu jucatorul canadian Felix Auger-Aliassime, un bun prieten de-al lui.

Berrettini le-a tinut piept englezilor in meciul dintre iubita lui si Emma Raducanu, favorita londonezilor.

Simona Halep va evolua săptămâna viitoare la Roland Garros, după care, în luna iulie, va urma turneul de la Wimbledon. Ambele competiții de Grand Slam sunt turnee câștigate de Halep, în...
O fostă câștigătoare la Wimbledon și medaliată olimpică s-a retras din tenis la 28 de ani: ”E ciudat să o spun cu voce tare”
Laura Robson, care a câştigat turneul de la Wimbledon la vârsta de 14 ani, la junioare, şi care a cucerit medalia olimpică de argint la vârsta de 18 ani, în proba de dublu mixt (alături de...