Duminica alegem primarii din Gorj. Lista completa a candidatilor!

   

Duminica, 27 septembrie, gorjenii aleg primarii urmatorilor patru ani in cele 70 de localitati din judet. Va prezentam lista completa a candidatilor. Cei mai putini candidati sunt la Turburea - doar doi, iar cei mai multi la Motru - 11.
Zona urbana

Targu Jiu: Marcel Laurentiu Romanescu (PNL), Ciprian Adrian Florescu (PSD), Luminita Georgeta Popescu (Pro Romania), Nicusor Stan (PRM), Madalina Adina Negrescu (ALDE), Adrian Marcel Tudor Draghici (PVerde), Horatiu Nicolae Guta (PPUsl), Viorel Salvador Caragea (PER), Marian Rotaru (PMP), Silviu Florin Sarapatin (USR PLUS).

Motru: Jianu Gigel (PNL), Morega Costel-Cosmin (PSD), Constantin David (PMP), Cristinel Dan Globasu (PPUsl), Cristinel Mihai Tutunaru (Pro Romania), Florea Preda (USR-PLUS), Ilie Petrescu (ALDE), Iustin Constantin Semenescu (Partidul Verde), Nicu Bunoaica (PER), Petre Cristian Jianu (ADN), Vasile Diaconescu (PRM).

Bumbesti Jiu: Constantin Bobaru (PSD), Claudiu Florian Piscanu (PNL), Cristian Claudiu Borcan (USR), Grigore Fotescu (Pro Romania), Violeta Bijnea (PMP), Marius Borcan (ALDE), Victoria Ileana Stolojanu (PER).

Novaci: Dumitru Leusteanu (PNL), Iulian Buduran (PSD), Ion Stanciulescu (USR), Danut Petricu (PMP), Ionut Catalin Pilea (PLUS), Gabriel Marian Croitoru (Pro Romania).

Rovinari: Robert Dorin Filip (PNL), Constantin Pistolea (PSD), Laurentiu Chivu (Pro Romania), Ileana Cretan (ALDE), Alexandru Nedelcu (PMP).

Tismana: Marian Slivilescu (PNL), Narcis Petre Remetea (PSD), Dragos Vasile Fratilescu (Pro Romania), Constantin Probaj (USR), Ion Popescu (PMP), Ion Raut (PPUsl).

Targu Carbunesti: Danut Birau (PSD), Gheorghe Milosescu (PNL), Adrian Zorlescu (PMP), Marian Baltaretu (USR), Ion Fugaru (PPUsl), Ionel Nigel (indep), Madalina Carmen Orvas (ALDE), Rares Claudiu Zorila (Pro Romania).

Turceni: Cilibiu Cristina (PNL), Biriboiu Adrian (PSD), Ion Cornescu (PMP).

Esicleni: Constantin Radu (PSD), Silviu Tudosie Sprinceana (PMP), Constantin-Alexie Branescu (PNL), Liviu Barbacioru (Pro Romania), Croitoru Sabin (USR), Ion-Nelus Sofei (Partidul Gorjenilor), Dragos Geica (ADN).

Zona rurala

Albeni: Silviu Ionut Stan (PNL), Silviu Copilus (PSD), Mursoi Nicolae (USR), Vasile Popescu Ion Sorin (Pro Romania), Iliusi Ilie-Marian (PMP).

Alimpesti: Daniel Floarea (PNL), Victor Dragulescu (PSD), Nechit Avram (ALDE), Aurel Paunescu (PMP), Elena Mosor (Pro Romania), Leonida Belgher (BUN).

Aninoasa: Ilie Petroi (PSD), Gheorghe Vilceanu (PNL), Marius Gheorghe Dimulescu (USR).

Arcani: Aristica Daniel Coiculescu (PNL), Laurentiu Aninoiu (PMP), Claudiu Ionel Vijulan (PSD).

Baia de Fier: Dumitru Turbaceanu (PSD), Gheorghe Davitoiu-Lesu (PMP), Laurentiu Gheorghe Vasilache (PNL), Gheorghe Sorin Teodorescu (Pro Romania), Ion Iulica Dobre (ALDE), Ioana Radescu (PLUS).

Balanesti: Ovidiu Pungan (PSD), Ion Ciora (PNL), Gheorghe Boroiu (USR), Ioan Belgiu (ALDE), Dumitru Manolea (Pro Romania), Constantin Andrita (PMP).

Balesti: Ungureanu Madalin-Ion (PSD), Horcea Daniel (PNL), Stolojanu Catalin-Ion (PER), Feraru Alin (Pro Romania), Popescu Andrei-Marius (PMP), Papuc Nicusor Florin (USR), Ceausescu Constantin (ALDE)

Barbatesti: Adrian Mangu (PSD), Nicolae Poenaru (ALDE), Ionut Madalin Paducel (PNL), Ion Radu (PMP).

Bengesti Ciodadia: Victor Geogia (PSD), Florin Gabriel Grosanu (USR), Ioan Madalin Guta (PNL), Ionel Mihaita Dracea (PMP), Ovidiu Danacica (Pro Romania), Ion Bocseru (ALDE), Aurel Catrina (PAD).

Berlesti: Iulian Berlescu (PNL), Maria Dumitrascu (PSD), Matei Constantin (PMP).

Balteni: Vasile Vladuleanu (PNL), Florentin Ciprian Macesanu (USR), Nicolae Orfescu (ADN), Ciprian Mihai Brinza (PLUS), Cristian Nicolae Carigoiu (Pro Romania), Pompiliu Paunescu (PNL), Viorel Doandes (PMP), Maria Daniela Coanda (PER), Alexandru Braia (ALDE).

Bolbosi: Bilea Gheorghe (PNL), Rotaru Viorel (PSD), Calinu Emanoil (USR), Doru Constantin Croitoru (ALDE), Puiu Mihai Vladu (Pro Romania), Daniel Gabriel Cilinca (PMP), Liviu Bilea (PAD), Grigore Vilceanu (PER).

Borascu: Constantin Esucu (PSD), Nicolae Cristinel Cercel (USR), Vasile Alexe (Pro Romania), Aurel Brebenaru (PMP), Daniel Nicusor Marinca (PNL).

Branesti: Gheorghe Stoichitoiu (PSD), Naboiu Mihaita (PNL), Ioan Gheorghe Calota (Pro Romania), Ion Ciolacu (USR), Aurel Mihaila (PMP).

Bumbesti Pitic: Nioata Michy (PSD), Irina Cojocaru (PNL), Ion Pienaru (Pro Romania), Claudiu Golu (USR), Ion Jega (PMP).

Bustuchin: Ion Ciocea (Pro Romania), Gheorghe Stoenescu (PSD), Iulius Claudiu Popa (USR), Claudiu Cristian Scradeanu (PMP), Cornel Liviu Patrulescu (PNL).

Calnic: Dumitru Vulpe (PNL), Pupazan Marius - Daniel (PSD), Bogdan-Ilie Vulpe (PMP), Vasile-Adrian Pinosanu (USR).

Capreni: Emil Catanoiu (PSD), Augustin Radu Birdacel (ADN), Dumitru Adrian Bacila-Mitrache (USR), Florea Nicola (PNL), Stefan Catanoiu (PMP),Ion Paiusi (Pro Romania).

Catunele: Tuila Florinel (PSD), Constantin Boboescu (PMP), Dan Viasu (PNL), Dumitru Albici (ALDE), Ion Cupa (P.Verde), Marian-Cornel Chitimia (Pro Romania), Nicusor Jianu (USR), Vasile Bogdan (PRM).

Ciuperceni: Dumitru Taloi (PNL), Pantelie Eleodor Popescu (Pro Romania), Vitale Vasilache (PMP), Matei Claudiu Dragota (USR), Nicolae Daniel Dobrescu (PSD), Gheorghe Fratila (ALDE), Gheorghe Patrascu (PVerde).

Crasna: Aurel Vamvu (PSD), Ion Navlea (PNL), Tiberiu Branzan (PVerde), Valerian Ciora (ADN), Sorin Daniel Damian (Pro Romania), Victor Dinu (PMP), Eftenie Marian Nita (USR), Constantin Handoreanu (ALDE).

Cruset: Teodor Godeanu (PSD), Gheorghe Popescu (PNL), Dumitru Fariseu (PMP), Evelin Sorin Obeanu (USR), Constantin Lita (ALDE), Ion Irinel Constantin (Pro Romania).

Danciulesti: Andronescu Ion (PSD), Eduard-Florin Fariseu (USR), Ion Deaconu (ALDE), Marius Dumitra-Badescu (PNL), Marius-Gabriel Lupu (Pro Romania), Vienel-Nicolae Guran-Mitrana (PMP).

Danesti: Emilian Rusu (PNL), Madalin Constantin Palita (Pro Romania), Adrian Badoiu (ALDE), Marcel Bizu (PSD), Leonid Vasile Brehui (USR).

Dragotesti: Pasare Vili (PNL), Popescu Gheorghe (PMP), Sbora Vasile (USR), Terheci Ion Mihaita (Pro Romania), Purece Lucian (PSD), Pasarescu Alexandru (PRM), Joita Nicusor (Partidul Alternativa Dreapta), Lupulet Constantin (ADN), Daescu Gheorghe Gabriel (PER).

Dragutesti: Dumitru Ion Popescu (PSD), Nicolae Cristi Crac (PNL), Vasile Mosoiu (Pro Romania), Gheorghe Butan (PMP).

Farcasesti: Constantin Dragoescu (PNL), Ovidiu Priporeanu (Pro Romania), Danut Spiridon Balu (PSD), Robert Antonica Belgiu (USR), Eleodor Marius Trante (PMP).

Glogova: Gheorghe Alpredi (PSD), Cosmin Constantin Opritescu (Pro Romania), Nicolae Vrapcea (PNL), Nicolae Fotescu (PMP).

Godinesti: Cioata Vasile (PSD), Sorin Covaciu (USR), Coman Aurariu (PNL), Costel Dorel Licarete (PMP), Ionela Alina Poama (Pro Romania), Stelian Chermaneanu (ADN).

Hurezani: Mariana Banicioiu (PMP), Constantin Postelnicu (PSD), Ion Mindrut (PNL), Constantin Veronel-Barbut (Pro Romania), Mihai Cruceru (PAD - Partidul Alternativa Dreapta), Victor Gherasie (ALDE).

Ionesti: Marian Tataru (PNL), Sorin Lambu (PSD), Sever Gherghina (Pro Romania).

Jupinesti: Petre Gusita (PSD), Ion Girniceanu (Pro Romania), Eugen Alexandrescu (PNL), Viorel Linca (USR), Ionel-Gabriel Cioenaru (PMP).

Lelesti: Turcila Laurentiu (PSD), Nicolae Marian Giorgi (USR), Constantin Silviu Popeanga (ADN), Marius Nicolae Ecobici (Pro Romania), Gheorghe Popescu (PMP), Ion Giorgi (PNL).

Licurici: Vasile Maciuca (PNL), Mircea Diaconescu (PSD), Adrian Ciobanu (PMP), Sorin Vilceanu (USR), Paul Tanasoiu (ALDE), Constantin Postelnicu (Pro Romania).

Logresti: Baluta Ion (PSD), Adela-Elena Tana (Pro Romania), Constantin Mitruta (USR), Mihai Vochita (PNL), Stefan Stanca (PMP).

Matasari: Gheorghe Gaspar (PSD), Dorin Ionescu (PNL), Ion Buzarin (USR), Ion Panduroaica (Pro Romania), Gheorghe Turturea (PMP), Aurica Popescu (ALDE), Elena Cioclei (PPUsl).

Musetesti: Ion Cosmin Baban (PSD), Constantin Munteanu (PMP), Andrei Lican (Pro Romania), Titu Dumitru Rosu (PNL), Teodor Vilceanu - Buju (PER), Daniel Largeanu (USR).

Negomir: Oita Tudor (PSD), Gruescu Ionel Marius (PNL), Brinzan Ion (Pro Romania).

Pades: Serafim Antonie (PNL), Ion Plesu (USR), Cristian Elena (PMP), Mihaita Gabriel Troaca (PSD), Ion Luca (ALDE), Alin Corlan (Pro Romania), Constantin Cratan (PPUsl).

Pestisani: Pigui Cosmin (PSD), Fuiorea Ilie (PNL), Radulescu Cornel (PMP), Mihai Alexandru Kilea (USR), Cristinel Gheorghe Taerel (Pro Romania).

Plopsoru: Grigorie Petre (PSD), Constantin Nicolescu (PMP), Gabriel Codres (PRM), Gabriel Nanu (PNL), Grigore-Darie Cercelaru (Pro Romania), Marinel Tudorascu (ALDE), Nicolae Avram (USR).

Polovragi: Epure Gheorghe (PSD), Constantin Zavoianu (ALDE), Cristian Calinescu (Pro Romania), Marcel-Mircea Dumitrescu (PNL).

Prigoria: Iliescu Iuliana (PNL), Goata Lucian (PSD), Ion Cosmin Nagara (USR), Mihail Vintila Gaciu (ADN), Valeriu Cotojman (PMP), Catalin Claudiu Bogdan (Pro Romania), Gheorghe Gruianu (ALDE), Florin Anutoiu (indep.).

Rosia de Amaradia: Liviu Cotojman (PNL), Dragan Victor (ADN), Dajiu Ion (PSD), Cotogea Nicolae (ALDE), Peagu Catalin (Pro Romania), Deaconescu Dinel (PMP), Dinei Petre (USR).

Runcu: Adi Grigore Cimpeanu (PSD), Emil Balaceanu (PNL), Alin Daniel Toi (USR), Paul Savulescu (PMP).

Sacelu: Florin Dorin Jurebie (PSD), Gheorghe Dumitrelea (PNL), Ion Liviu Iutalim (USR), Stefan Cherciu (ALDE), Dumitru Almajanu (PMP), Gheorghe Pasarin (ADN), Stefan Draniceanu (Pro Romania), Mircea Hotoboc (PLUS), Constantin Vamvu (PER).

Samarinesti: Nicolae Ceusescu (PMP), Ioana Beznila (USR), Iulian Giurgescu (PNL), Gheorghe Narcis Bornagel (PSD), Georgel Alin Modoran (ALDE).

Saulesti: Draghici Rucsanda Constantin (PSD), Avram Constantin (PMP), Ciuchiatu Tudor (PNL), Pirvutu Ionel (Pro Romania), Vilceanu Stefan (USR).

Schela: Aristide Serbanescu (PSD), Nicolae Lupulescu (USR), Constantin Gabriel Detesan (PNL), Gheorghe Florian Ungureanu Hortopan (ADN), Grigore Ion Bunget (Pro Romania), Ion Sichitiu (ALDE), Emilian Sanda (PMP).

Scoarta: Stamatoiu Ion Grigore (PSD), Aurelian Cotarlau (PNL), Marius Valentin Bliduti (USR), Pantelimon Neferoiu (Pro Romania), Ion Cocheci (PMP), Gheorghe Babalic (ALDE), Dumitru Marius Ciuclea (ADN).

Slivilesti: Bucurescu Sorin (PSD), Constantin Loghin (PNL), Diana Roibu (PER), Lucian-Valentin Lambu (ADN), Mihai Bunoiu (PMP), Vasile Stoichitescu (Pro Romania).

Stanesti: Stefan Liviu Blideanu (PNL), Ion Nica (USR), Cristinel Laurentiu Isdruga (ALDE), Razvan Mihai Cormosi (ADN), Constantin Bicheru (PSD), Mihnea Cristinel Udroiu (PER), Radu Cirstoiu (PMP), Catalin Stefan Popescu (PVerde).

Stejari: Robert Ionut Paiusi (PSD), Nicolae Dan Barbut (PNL), Nicolae Cilica (Pro Romania), Dacian Caravan (ALDE), Alexandru Stefanoiu (PMP), Sorin Balcanu (USR), Elena Motorga (PRM).

Stoina: Buse Ioana (PSD), Doru Fota (PNL), Ilie Tranca (PAD), Laurentiu Anghel (PMP), Nicolae Fota (Pro Romania), Nicolae-Daniel Cojocaru (P.Verde).

Esantareni: Vasilescu Maria (PSD), Nicoleta Simona Ghibusi (Pro Romania), Virgil Danciulescu (PMP), Robert Marian Ciutureanu (PNL).

Telesti: Romulus Bildea (PSD), Cristian Nicolae Mischie (ADN), Traian Vasile Coiculescu (USR), Larisa Lavinia Rinculescu (PMP), Constantin Draghici (PNL).

Turburea: Birca Ion (PSD), Mihai Enculescu (PNL).

Turcinesti: Dumitru Modrea (PNL), Simionescu Romeo (PSD), Grigore Craioveanu (ALDE), Ion Popescu (Pro Romania), Barbu Lupulescu (PAD).

Urdari: Mihai Calota (PSD), Ilie Merisor (PNL), Dumitru Hangiu (ADN).

Vagiulesti: Constantin Pirjol (PSD), Andreea Daniela Miscodan (PMP), Eugen Nedeloiu (PNL).

Vladimir: Ion Ianasi (PNL), Marius Florin Vijulan (PSD), Stefan Ciurea (USR), Anghel Cocoroveanu (Pro Romania), Doru Vladut (PMP).
Duminica, 27 Septembrie 2020, ora 06:48
Sursa: Pandurul

Pandurul
Cele mai citite stiri
Trei medici cu Covid au fugit din spitalul din Targu Jiu
Trei cadre medicale infectate cu noul coronavirus si internate la Sectia de Boli Infectioase a ...
Chef in Gorj, cu afaceristi si un subsecretar de stat. Amenzi!
Chef in plina pandemie la o cunoscuta pensiune din comuna Runcu, judetul Gorj. A fost sarbatorit un ...
Amendata cand se ducea sa-si ridice permisul auto
O tanara din judetul Gorj a anulat in instanta o amenda primita in timpul starii de urgenta. ...
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor