25 Mai 2010 - Futsal: City'us Tirgu-Mures a pierdut, in prelungiri, primul meci al finalei

City'us Tirgu-Mures a pierdut primul meci al finalei Campionatului National de futsal, 4-5, dupa prelungiri, cu Design Construct Brasov.

20 Mai 2010 - Design Construct Brasov intalneste luni City'us Tirgu-Mures, in finala Campionatului National de Futsal

Sala Sporturilor D. Colibasi din Brasov gazduieste luni de la orele 20.00 primul joc al Finalei Campionatului National de Futsal, dintre Design Construct Brasov si City'us Tirgu-Mures.

06 Mai 2010 - Design Brasov, adversara City'us in finala Campionatului National de Futsal

City'us va intalni pe Design Construct Brasov in finala Campionatului National de Futsal. In meciul decisiv de aseara, de la Chiajna, brasovenii s-au impus dupa executarea loviturilor de departajare.

27 Aprilie 2010 - Targu-Mures: Infrangere soc la Galati pentru City'us

City'us a pierdut aseara la Galati, primul meci din semifinalele Campionatului National de futsal, 2-3 in fata gazdelor de la United.

14 Aprilie 2010 - Finala din semifinale la Fustal: City'us vs. Chiajna

Astazi, la sediul Federatiei Romane de Fotbal, a avut loc tragerea la sorti a partidelor din semifinalele Cupei Romaniei la futsal.

14 Aprilie 2010 - Semifinala dificila pentru Cityus

Formatia mureseana de futsal City Us Tirgu Mures va juca in semifinelele Cupei Romaniei impotriva echipei Concordia Chiajna. Lucru decis in urma tragerii la sorti care a avut loc astazi la sediul

12 Aprilie 2010 - Targu-Mures: Victorie pentru City'us

City'us Tirgu-Mures a facut primul pas pentru calificarea in semifinalele campionatului national de futsal.

04 Martie 2010 - FUTSAL: Debut cu victorie in Cupa pentru City'us

City'us Tirgu-Mures a debutat cu dreptul in noua editie a Cupei Romaniei la futsal. Detinatoarea ultimelor doua trofee a invins aseara, la Bucuresti, formatia de liga secunda Metropolis, cu 5-2, la

02 Februarie 2010 - City'us a zdrobit cetatea nemteana

City'us Tirgu-Mures si-a trecut aseara in cont cea de-a 13-a victorie a sezonului, din 14 partide disputate, in fata CS Moldocor Piatra Neamt. Rezultatul final, 7-2, la pauza 2-0 nu a fost decat o

26 Ianuarie 2010 - Sorin Terbea, ales in Comitetul Executiv al FRF

Presedintele si finantatorul clubului City'us Tirgu-Mures, Sorin Terbea, a fost ales, luni, in Comitetul Executiv al Federatiei Romane de Fotbal, drept reprezentat al celor doua ligi de futsal.

21 Mai 2009 - Suntem in finala

Cityus II Tirgu-Mures a reusit calificarea in Finala Cupei Romaniei la futsal. Tirgumuresenii au invins si in partida retur, pe Moldocor Piatra-Neamt, cu scorul de 3-2 (2-0). Golurile formatiei

16 Mai 2009 - Targu-Mures: Cu un pas in finala la Futsal

Cityus II Targu-Mures a castigat aseara partida cu Moldocor Piatra Neamt din prima mansa a semifinalei Cupei Romaniei la futsal. Targumuresenii s-au impus cu scorul de 5-2, la pauza 2-0. Golurile au

07 Mai 2009 - Jucam cu moldovenii in seminfinale la futsal

Seminfinalele Cupei Romaniei la futsal sunt programate din 13 mai. Tragerea la sorti a partidelor din semifinalele Cupei Romaniei la futsal a stabilit partidele Olimpic Simeria - CIP Deva si Cityus

29 Aprilie 2009 - Infrangere la Galati

Marcati de decesul celui care a fost Kiss Istvan, presedintele clubului Cityus, jucatorii formatiei de prima liga au pierdut ieri la Galati, in etapa a XII-a a Ligii 1 la futsal. United Galati s-a

22 Aprilie 2009 - Sanse mici pentru finala

Cityus Tirgu-Mures a pierdut ieri seara, partida din etapa a XI-a play-off-ului Ligii 1 la futsal, cu scorul de 3-5 in fata celor de la ACS Odorheiul Secuiesc. In urma acestei infrangeri, sansele

12 Martie 2009 - Nationala de futsal "ataca" europenele cu trei mureseni in lot

Selectionata de futsal a Romaniei a sosit marti seara la Targu-Mures, in vederea turneului de calificare la Campionatul European de Futsal din Ungaria 2010, turneu care se va disputa in perioada 19 -

19 Martie 2008 - Romania - Cehia, la Targu-Mures

Dupa cum se stie, Romania s-a calificat in aceasta faza, terminand pe locul doi in grupa preliminara de la Buzau, urmand sa joace tur-retur cu Cehia pentru un loc in turneul final a campionatului

21 Februarie 2008 - Intermures si-a luat revansa

Echipa de futsal Intermures Trgu-Mures a reusit sa cstige la Odorheiu Secuiesc rejucarea primei finale a campionatului national de futsal, dupa cinci ani de la eveniment.

10 Octombrie 2007 - Kacso Endre: "Vrem titlul"

Reporter: Cu ce ganduri ai revenit la Targu- Mures?

27 Martie 2007 - Izorep si-a permis un egal

Futsal - Divizia B

07 Februarie 2007 - Mures: Cuplaj la futsal

Cuplaj la futsal Iubitorii de futsal sunt asteptati duminica in Sala Sporturilor din Tirgu Mures pentru a asista la un inedit cuplaj de futsal. Doua partide, una mai atractiva decat cealalta. Dupa