Înapoi la listarea arhivei

22 Aprilie 2014 - Accident in Dealul Viilor. Doi tineri din Lugoj au ajuns la spital, dupa ce masinile s-au lovit frontal

Doi tineri din Lugoj au ajuns la spital, luni seara, dupa ce masina in care se aflau a fost izbita violent de un alt autoturism.

22 Aprilie 2014 - Timisoara marcheaza Saptamana Mondiala a Imunodeficientelor Primare

Saptamana Mondiala a Imunodeficientelor Primare este marcata in orasul de pe Bega. Timisorenii sunt asteptati marti, de la ora 12, in fata Operei pentru a desena si pentru a-si pune amprenta mainii

22 Aprilie 2014 - Noi investitii de infrastructura la Aquatim

Noi investitii de infrastructura la Aquatim. Aproximativ 95 la suta dintre timiseni vor fi racordati la reteaua de apa si canalizare. Acest lucru va fi realizat in cadrul unui proiect european, in

22 Aprilie 2014 - Jucatorul lui ACS Poli, Alex Popovici: Nici nu-mi trece prin cap ca putem retrograda

Alex Popovici a deschis scorul inxa din minutul 2 in meciul dintre ACS Poli si U Cluj, dar nu s-a putut bucura de reusita, echipa timisoreana cedand in final, scor 1-2.

22 Aprilie 2014 - Dan Alexa, dupa infrangerea cu U Cluj: Am luat gol ca fraierii! Ce i-a spus antrenorul clujenilor lui Alexa, dupa meci!

Alexa s-a aratat deranjat ca echipa sa a luat gol dintr-o faza fixa. Tehnicianul lui ACS Poli a vorbit si despre penalty-ul pe care echipa sa l-ar fi meritat in prima repriza,

22 Aprilie 2014 - Pietonii, in rand cu masinile in pasajul subteran de la Michelangelo. Nicolae Robu vrea si trecere pietonala pentru studenti

In luna octombrie, daca totul merge conform planurilor, am putea circula cu masinile prin pasajul subteran din intersectia Michelangelo, facut pe fonduri europene. Primarul Nicolae Robu considera ca

22 Aprilie 2014 - Handbalistii de la CH Poli cauta revansa in derby-ul Banatului

Meci decisiv pentru CH Poli Timisoara pentru ramanerea pe prima scena a handbalului romanesc. Timisorenii vor infrunta, in play-out, in aceasta saptamana, CS Caras Severin.