Triplul campion de Grand Slam de la Țiriac Open, eliminat în primul tur

Marti, 16 Aprilie 2024, ora 18:23
1456 citiri
Borges (dreapta) l-a eliminat pe Wawrinka FOTO X

Veteranul elvețian Stanislas Wawrinka (39 de ani), triplu campion de Grand Slam, a fost eliminat în primul tur la turneul de tenis Ţiriac Open (ATP 250), care se desfășoară la Baza Sportivă Năstase/Marica din Capitală, în perioada 15-21 aprilie.

Singurul câștigător de Grand Slam prezent la București (învingător la Australian Open 2014, Roland-Garros 2015 și US Open 2016), Stan Wawrinka a fost învins după un meci dramatic de portughezul Nuno Borges.

Clasat pe locul 55 mondial, Borges l-a învins pe Wawrinka (86 ATP) cu scorul de 3-6, 7-5, 6-2 și va evolua în turul doi cu francezul Corentin Moutet.

Quarterly Report - Editia 4

Primele surprize pe tabloul masculin la Roland-Garros și cum s-a încheiat cel mai așteptat meci de duminică, între doi veterani
Elveţianul Stan Wawrinka (39 ani) s-a impus cu 6-4, 6-4, 6-2 în faţa scoţianului Andy Murray (37 ani), duminică, într-un duel al veteranilor, desfăşurat în primul tur la turneul de tenis...
Guvernul se pregătește să aprobe "Programul naţional pentru transformarea digitală a autorităţilor publice locale"
Guvernul va aproba joi, prin ordonanţă de urgenţă, Programul naţional pentru transformarea digitală a autorităţilor publice locale. "Beneficiarii programului sunt unităţile...