Triplul campion de Grand Slam de la Țiriac Open, eliminat în primul tur

Marti, 16 Aprilie 2024, ora 18:23
1369 citiri
Borges (dreapta) l-a eliminat pe Wawrinka FOTO X

Veteranul elvețian Stanislas Wawrinka (39 de ani), triplu campion de Grand Slam, a fost eliminat în primul tur la turneul de tenis Ţiriac Open (ATP 250), care se desfășoară la Baza Sportivă Năstase/Marica din Capitală, în perioada 15-21 aprilie.

Singurul câștigător de Grand Slam prezent la București (învingător la Australian Open 2014, Roland-Garros 2015 și US Open 2016), Stan Wawrinka a fost învins după un meci dramatic de portughezul Nuno Borges.

Clasat pe locul 55 mondial, Borges l-a învins pe Wawrinka (86 ATP) cu scorul de 3-6, 7-5, 6-2 și va evolua în turul doi cu francezul Corentin Moutet.

Quarterly Report - Editia 4

Calificare superbă. Gabriela Ruse a spulberat la Paris o fostă lideră mondială, cu 9 trofee de Grand Slam
Gabriela Ruse, locul 148 WTA, s-a calificat joi, 16 mai, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 Trophee Clarins, de la Paris. Ruse a învins-o în optimi pe Kristina Mladenovic...
Cine sunt candidații pentru Primăria Sectorului 5. Cea mai mare șpagă din istoria DNA, un fost concurent la „Vara Ispitelor” și un supraviețuitor de la Colectiv
Partidele și alianțele electorale au avut timp până marți, 30 aprilie, ora 23:59, să-și depună candidaturile pentru primării și consilii județene. Pentru Primăria Sectorului 5 al...