Victorie mare pentru Tottenham în campionatul englez. Ce a făcut internaționalul român Radu Drăgușin

Duminica, 07 Aprilie 2024, ora 22:59
58332 citiri
Radu Drăgușin (dreapta), alături de Micky van de Ven

Tottenham a obținut victoria care i-a permis să urce pe locul patru în Premier League, poziție care aduce calificarea în Champions league.

Tottenham a câștigat cu 3-1 meciul de pe teren propriu cu Nottingham Forest, echipă amenințată de retrogradare. Spurs a deschis scorul prin autogolul lui Murillo (minutul 15), dar oaspeții au egalat prin Wood (27).

Tottenham a obținut victoria în repriza a doua cu golurile lui Micky van de Ven și Pedro Porro din minutele 52 și 58.

Olandezul Micky van de Ven, cel mai rapid fundaș din Premier League, a fost preferat din nou în centrul defensivei, în detrimentul românului Radu Drăgușin, care a rămas pe bancă tot meciul.

Quarterly Report - Editia 4

Radu Drăgușin, după ultimul meci la Tottenham: ”Am simțit un sentiment...”
Radu Drăgușin a fost din nou titular la Tottenham. Echipa londoneză a câștigat în ultima etapă din Premier League. Tottenham s-a impus cu 3-0 pe terenul lui Sheffield United, echipă deja...
Radu Drăgușin, titular în ultimul meci al sezonului pentru Tottenham. Ce notă a primit internaționalul român