Declarație șocantă a antrenorului de la Bayern Munchen, după 0-3 cu Manchester City. Ce a spus neamțul Tuchel

Miercuri, 12 Aprilie 2023, ora 08:46
4470 citiri
Tomas Tuchel e multumit de jucatorii sai FOTO facebook

Manchester City a învins, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia germană Bayern Munchen, în prima manşă din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Rodri a înscris primul gol al partidei, în minutul 27, cu un şut senzaţional la vinclu.În minutul 70, bavarezul Upamecano a greşit, iar norvegianul Erling Haaland a pasat decisiv pentru Bernardo Silva, care a majorat scorul. În minutul 76 a înscris şi Haaland, din pasa lui Stones, atacantul norvegian ajungând la 11 goluri în 7 meciuri jucate în acest sezon de Liga Campionilor.

La finalul meciului, antrenorul oaspeților, Tomas Tuchel s-a declarat mulţumit de evoluţia jucătorilor lui Bayern.

„Rezultatul este nedrept pentru noi. Pot spune că m-am îndrăgostit puțin de jucătorii lui Bayern azi, așa de bine au evoluat. Chiar dacă sună ciudat, a fost distractiv să îi văd la lucru. Nu sunt deloc de acord cu ce arată tabela, am fost pedepsiți în momente în care eram echipa mai bună. A fost brutal, performanța noastră în teren a fost excelentă până la 2-0. Timp de 70 de minute am văzut o echipă Bayern excelentă”, a tehnicianul nemților.

Ce antrenor mare a confirmat că e în discuții cu Bayern Munchen pentru preluarea echipei bavareze
Actualul selecţioner al Austriei, Ralf Rangnick, a confirmat, miercuri, că se află în discuţii cu Bayern Munchen pentru a-l înlocui pe Thomas Tuchel la conducerea tehnică a clubului german...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
#Tuchel, #multumit, #jucatori, #Bayern Munchen, #esec, #declaratie , #stiri fotbal