Liga 1: Remiza intre U Cluj si Sportul. Scorul ar putea fi schimbat de LPF

Sambata, 05 Mai 2012, ora 18:55
2213 citiri

Universitatea Cluj a terminat la egalitate meciul cu Sportul Studentesc, scor 1-1, dupa un gol superb reusit de Vlad Morar si o reusita pe final a lui Ghinga.

Gazdele si-au menajat cativa jucatori importanti inaintea derbiului cu CFR Cluj, dar chiar si asa au facut un meci solid.

In prima repriza, clujenii au lovit de doua ori bara, la suturile trimise de Cristescu si Draghici.

Dupa o noua bara in repriza secunda, care i-a apartinut lui Cojocnean, gazdele au deschis scorul.

Minutul 59 a adus momentul mult asteptat, tribunele izbucnind dupa un sut in vinclu de la 25 de metri reusit de pustiul Vald Morar.

Cu trei minute inainte de final, oaspetii au reusit sa egaleze datorita lui Ghinga.

Sportul e la patru puncte de salvare si, cu patru etape ramase, pare deja retrogradata.

Meciul a inceput cu o intarziere de 15 minute dupa ce gazdele au contestat prezenta pe teren a lui Cioranu. LPF va analiza cazul, iar in cazul in care jucatorul nu putea fi folosit gazdele vor castiga la masa verde.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...