Liga 1: Viitorul lui Hagi, remiza nebuna la Cluj

Sambata, 25 Octombrie 2014, ora 20:25
3156 citiri

Viitorul lui Hagi a obtinut un punct pretios in deplasarea de la Cluj, la capatul unui meci nebun pe terenul Universitatii.

Ilfovenii au condus cu 2-0, insa au fost egalati in partea secunda dupa un forcing al gazdelor de numai cinci minute.

Mitrita a deschis scorul pe Cluj Arena in minutul 21, jucatorul lui Hagi marcand cu un superb, la vinclu, dupa o actiune personala de exceptie. S-a facut 2-0 in finalul primei reprize, atunci cand Mitrea a transformat un penalti scos de Tanase.

Elevii lui Ogararu au revenit fantastic in repriza secunda.

Cappelini a redus din diferenta in minutul 66, cu un sut extraodinar, care l-a prins pe picior gresit pe portarul Buzbuchi, iar Gravenberch a restabilit egalitatea dupa ce a scapat dintre doi fundasi adversi.

Ultima ocazie a meciului i-a apartinut lui Marin, sutul acestuia fiind respins bine de Veselovsky.

Viitorul isi trece in dreptul liniei de clasament un punct important si spera in continuare ca va ramane in Liga 1.

ECHIPELE DE START

U CLUJ: Veselovsky - Ciupe, Skvorc, Neag, Musat - Cristocea, Lungu, Bucsa, Viveiros - Gravenberch, Mengolo

Rezerve: Panagopoulous, Stojanovic, Lemnaru, Ceppelini, Paulinho Martins, Raul Costin, Lorant Kovacs

Antrenor: George Ogararu

VIITORUL: Buzbuchi - Manea, Mamele, Tiru, Mitrea - Pana, Benzar - Tanase, Mitrita, Andelkovic - Bonilla

Rezerve: Balauru, Putanu, Razvan Marin, Markus, Nikolov, Alin Seroni, Al Neacsa

Antrenor: Gheorghe Hagi

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#Viitorul Hagi U Cluj, #Liga 1 rezultate, #Liga 1 meciuri rezultate , #stiri U Cluj