Liga 2: U Cluj castiga la scor derbiul cu Petrolul Ploiesti

Vineri, 20 Septembrie 2019, ora 20:01
4620 citiri

U Cluj a castigat cu 4-0 derbiul cu Petrolul Ploesti, din etapa a 8-a din Liga 1.

Desi are un start groaznic de sezon si pornea cu sansa a doua, U Cluj a facut un meci mare si a adancit si criza de la Petrolul.

Dupa o prima repriza dominata de Petrolul, U Cluj si-a revenit dupa pauza, iar Gavra a deschis scorul in minutul 51.

Marinescu a comis un penalti in minutul 74, iar antrenorul Petrolului, Flavius Stoican, a vrut sa scoata echipa de pe teren si a fost eliminat.

George Florescu a inscris din penalti in minutul 76, iar doua minute mai tarziu Marinescu de la Petrolul a fost eliminat.

In superioritate numerica, Taub (85) si Berghele (90) au marcat si ei pentru U Cluj.

In urma acestui rezultat, U Cluj urca pe locul 15, cu 6 puncte, in timp ce Petrolul este pe 9, cu 11 puncte.

C.S.

Iohannis merge la Bruxelles. Subiectele fierbinți aflate pe agenda reuniunii liderilor europeni
Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri şi joi, 17-18 aprilie, la reuniunea extraordinară a Consiliului European care va avea loc la Bruxelles. Şeful statului va participa, de...
Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...