UEFA ancheteaza incidentele de la Zilina-Spartak

Luni, 13 Decembrie 2010, ora 20:23
457 citiri

Comisia de Disciplina a UEFA a anuntat ca va examina joi, 16 decembrie, incidentele de la meciul MSK Zilina - Spartak Moscova, din grupele Ligii Campionilor.

Ancheta UEFA va viza in primul rand comportamentul suporterilor echipei Spartak Moscova, care au intrat pe teren, au aruncat cu fumigene si au agresati stewarzii.

Slovacii ar putea fi si ei pedepsiti, atat pentru comportamentul nesportiv al jucatorilor (5 cartonase galbene), cat si pentru carente in privinta organizarii, care au dus la invadarea terenului de catre fanii oaspetilor.

Partida MSK Zilina - Spartak Moscova, din ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor, a fost intrerupta timp de 20 de minute din cauza incidentelor provocate de cei aproximativ 400 de suporteri rusi.

Arbitrul olandez Kevin Blom a decis intreruperea meciului in minutul 3, dupa ce sustinatorii gruparii Spartak Moscova au folosit o racheta de semnalizare si au aruncat in teren cu diferite obiecte.

Reluata dupa aproximativ 20 de minute, partida a fost castigata de moscoviti cu scorul de 2-1.

C.F.

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO
#suporteri Spartak Moscova, #incidente Zilina Spartak, #Liga Campionilor, #Comisie Disciplina UEFA , #stiri UEFA