Victorie controversata a Urziceniului la Piatra Neamt

Vineri, 04 Decembrie 2009, ora 22:20
2163 citiri

Unirea Urziceni s-a impus in partida disputata cu Ceahlaul, la Piatra Neamt, scor 3-2, in deschiderea etapei a 16-a a Ligii I, gratie unei lovituri de la 11 metri acordata eronat de centralul partidei.

Nemtenii au inceput in forta partida, parand convinsi ca pot obtine un rezultat bun in fata campioanei si au reusit sa deschida scorul in minutul 29, cand Ibrahim a inscris dupa o lovitura de cap a lui Fabbron.

Bucuria gazdelor a durat insa doar un minut, Semedo reusind egalarea cu un sut senzational din afara careului. Oaspetii au ratat alte doua ocazii in minutele urmatoare, pentru ca nemtenii sa puncteze din nou in minutul 35, Fabbron inscriind cu o lovitura de cap la o pasa a lui Badescu.

Ialomitenii au intrat mai hotarati pe teren in repriza secunda si au restabilit egalitatea pe tabela in minutul 53, Onofras reluand spectaculos din foarfeca laterala la o lovitura de colt.

Ceahlaul putea trece din nou la conducere in minutul 75, cand Barna a trimis cu capul in bara, dar cei care au marcat au fost tot oaspetii, Brandan inscriind dintr-un penalti acordat gresit in minutul 85, la o faza la care Dikaba a fost eliminat.

Aflati in inferioritate numerica, gazdele au fortat pe final si Forminte a trimis din nou in bara in minutul 90 spre disperarea spectatorilor aflati in tribuna.

Trupa lui Dan Petrescu obtine un nou rezultat pozitiv in Liga I si asteapta partida decisiva din Liga Campionilor cu VfB Stuttgart, ce va avea loc saptamana viitoare.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...