"U" Cluj trece cu emotii de Unirea Urziceni

Sambata, 12 Martie 2011, ora 15:51
1648 citiri

Universitatea Cluj a parasit zona fierbinte a retrogradarii dupa victoria obtinuta sambata in fata Unirii Urziceni, scor 4-2.

Fosta campioana a Romaniei a inceput mai bine partida de la Medias, Adrian Mihalcea deschizand scorul in minutul 15, cum un lob frumos de la aproape 25 de metri.

"Studentii" clujeni au restabilit egalitatea in minutul 34, atunci cand Claudiu Niculescu a reluat balonul in plasa dupa o interventie ratata a lui George Curca. Ialomitenii au dat lovitura in startul reprizei secunde, atunci cand acelasi Mihalcea a reusit "dubla" in urma unui contraatac.

Doar 10 minute a condus Unirea la Medias, Machado punctand cu o lovitura de cap excelent plasata. Finalul a apartinut gazdelor, care s-au descatusat in ultimele minute.

Mai intai, Andrei Cristea si-a adus echipa in avantaj cu un sut din interiorul careului pentru ca Voican sa inchida tabela in prelungiri.

Scor final, "U" Cluj - Unirea Urziceni 4-2.

Universitatea Cluj: Popa - Buhus, Pele, Abrudan, Ascoli - Delgado, Nasser, Pacurar, Ad. Cristea - Niculescu, Machado

Rezerve: Bosneag, Ungurusan, Tony, Bostina, V. Gheorghe, Voican, Mendy

Urziceni: Curca - Homei, Teusan, Mera, Lupu - Marcu, Onicas, Scarlatescu, Senin - Mihalcea, Rusescu

Rezerve: Cernea, Ionita, Tosca, Mustata, Muzac, Blay, Busca

Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
Piedone și-a depus candidatura la Primăria Capitalei. Îndeamnă votanții să poarte tricourile "Și eu sunt interlop" VIDEO
Primarul Sectorului 5, Cristian Popescu Piedone, şi-a depus vineri, 19 aprilie, candidatura pentru Primăria Capitalei, el venind cu un tricou pe care era scris „Je suis Pepa Pig!” şi „Şi...
#Universitatea Cluj victorie Urziceni, #Urziceni invinsa Universitatea Cluj, #Mihalcea gol urziceni , #meciuri