Urziceniul si Pandurii au remizat si raman in zona retrogradarii

Luni, 06 Decembrie 2010, ora 19:50
868 citiri

Unirea Urziceni si Pandurii Targu Jiu au terminat la egalitate, scor 1-1, in penultima partida a etapei cu numarul 18, ambele echipe aflandu-se in acest final de an in zona retrogradarii.

Ialomitenii, avand mare nevoie de puncte, au inceput in ofensiva, Todoran ratand prima mare ocazie inca din minutul 7, cand nu a putut inscrie din cativa metri.

Cei de la Pandurii au aratat ca n-au venit sa se apere la Urziceni in minutul 17, cand Stromajer a lovit transversala cu un sut frumos, de la distanta.

Unirea a deschis scorul in minutul 24, la o gafa in lant a defensivei adverse. Grecu a deviat gresit un balon trimis din corner, mingea l-a lovit pe colegul sau Chiriches si a intrat in poarta. Gorjenii puteau egala inainte de pauza, insa Vranjes a irosit o buna ocazie.

Pandurii au restabilit egalitatea in minutul 58, cand Stromajer a reluat in poarta o centrare buna a lui Grecu. Pana la final, scorul a ramas neschimbat, astfel ca Unirea ramane in zona retrogradarii.

Echipele:

Unirea Urziceni: Cernea - Nicu, Maftei, Mehmedovic, Musat - Muzac - Semedo, Lupu, Todoran, Blay - Rusescu.

Rezerve: Balgradean, Filip, Tosca, Vaduva, Goge, Bara, Fl. Matei.

Antrenor: Octavian Grigore.

Pandurii: Mingote - G. Matei, Chiriches, Viera, Cardoso - Bacila, Pintilii, Nistor, Grecu - Stromajer, Vranjes.

Rezerve: M. Popa, Chibulcutean, Brata, Orac, I. Iordache, Apostu, Voinea.

Antrenor: Petre Grigoras.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Urziceni egal Pandurii, #Unirea Urziceni retrogradare, #Pandurii Targu Jiu retrogradare, #rezultate Liga 1 , #stiri Unirea Urziceni