Superliga, play-out: cum s-a încheiat meciul FC Botoșani - Universitatea Cluj

Sambata, 06 Mai 2023, ora 15:07
2132 citiri
Universitatea Cluj a remizat la Botoșani

Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, sâmbătă, pe teren propriu, în compania formaţiei Universitatea Cluj, în etapa a VII-a din play-out-ul Superligii.

Etapa a VII-a din play-out mai programează luni meciurile: FC Hermannstadt - FC U Craiova 1948 şi FC Argeş - UTA Arad.

În clasament, FC Botoşani este pe locul 10, cu 28 de puncte, iar Universitatea Cluj pe locul 12, cu 27 de puncte.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...