Surpriză mare în Liga 2 în lupta pentru promovare. Golul campionatului s-a marcat la Cluj VIDEO

Sambata, 30 Aprilie 2022, ora 17:09
3311 citiri
U Cluj. Foto: Facebook / FC Universitatea Cluj

Unirea Slobozia a dat marea lovitura la Cluj.

Ialomițenii au învins cu 2-1 pe Universitatea și speră să prindă barajul de promovare.

Toma a deschis scorul în prima repriză pentru Slobozia, care s-a văzut egalată în repriza a doua prin Haită.

Echipa lui Adrian Mihalcea a reușit victoria în minutele de prelungire prin golul marcat de Ivan în minutul 90+5.

Constantin Toma de la Sobozia a dat golul campionatului.

Golul lui Toma. Sursa video: Youtube / Prima Sport

În play-off-ul Ligii 2 conduce Petrolul Ploiești cu 57 de puncte, urmată de Hermannstadt cu 56 de puncte și U Cluj cu 54 de puncte.

Unirea Slobozia este pe locul 6, cu 39 de puncte, la 6 puncte de locul de baraj.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...