Craiova lui Mirel Rădoi, meci dramatic cu Hapoel Beer Sheva. Calificarea în grupele Conference League se decide în Israel

Joi, 18 August 2022, ora 22:28
5667 citiri
Universitatea Craiova joacă în Conference League

Universitatea Craiova, echipa antrenată de Mirel Rădoi, a evoluat joi seară, la Severin, în primul meci cu Hapoel Beer Sheva (Israel) din play-off-ul de calificare în grupele Conference League.

Gruparea olteană se află în fața unei performanțe istorice, prima calificare în grupele unei competiții continentale. În acest sens, se pare că patronul Mihai Rotaru e dispus să investească inclusiv la capitolul prime, jucătorii Universității având promiși câte 15.000 de euro, conform informațiilor din ultimele zile, oferite de Prosport.

Primul meci cu Hapoel n-a decurs însă așa cum și-a dorit Craiova. În ciuda faptului că au dominat și au avut ocazii mai multe, oltenii s-au mulțumit cu un 1-1 care lasă egale șansele de calificare.

Desfășurarea LIVE:

*1-1 scor final, după o ocazie uriașă a lui Hapoel în prelungiri.

*Gol Craiova, 1-1 în minutul 75. Andrei Ivan transformă un penalty, iar arbitrul elimină și un jucător de la Hapoel.

*Gol Hapoel, în minutul 70, prin Hatuel, cu capul.

*Craiova a început repriza a doua în 10 jucători, Paul Papp fiind eliminat la pauză, după un conflict izbucnit la vestiare.

*0-0 la pauză.

*Bară Andrei Ivan în minutul 23.

*0-0 în minutul 15, ocazie mare Andrei Ivan.

*A început meciul, 0-0.

*Echipa de start a Craiovei: Lazar - Papp, Raul Silva, Screciu - Hanca, Al. Crețu, Mateiu, Bancu - Baiaram, Koljic, Ivan

Liderul partidului Forța Dreptei, Ludovic Orban, fost premier și fost lider al PNL, a lansat marți, 27 septembrie, un nou atac împotriva foștilor colegi care au ales coaliția cu PSD și a...
Chichița legislativă prin care PSD-PNL lasă în mod cinic fără primar peste 50 de localități
La doi ani de la alegerile locale, zeci de comune și orașe din România au rămas fără primar din varii motive cum ar fi decesul edilului, probleme în justiție ori demisii. În ciuda...