Patronul Universității Craiova, atac virulent în direct: „Du-te, Dică, du-te!”

Marti, 27 Februarie 2024, ora 07:40
2573 citiri
Mihai Rotaru FOTO DigiSport.ro

Patronul Universităţii Craiova a lansat atacuri violente la adresa arbitrajului, după victoria Universităţii Craiova cu FC Voluntari, scor 2-1.

„O victorie amară. O să încep să nu mai vorbesc despre fotbal, ci despre arbitraj. Am încercat să avem un discurs decent. Nu ne apucăm să înjurăm în seara asta. Nu am decât un singur mesaj pentru domnul Dică! Du-te, Dică! Du-te! Dacă la faza din minutul 96 ar fi fost cel mai mic contact, VAR-ul nu mai putea să întoarcă. Este acelaşi arbitru, care la UTA când Bancu a pierdut un dinte şi era cu serveţele în gură, nu a dat fault. Lui Cojocaru să îi fie ruşine pentru modul în care a arbitrat. Ce s-a întâmplat nu este normal. Cojocaru a depăşit măsura. Şi Radu Petrescu la fel. Ruşinos. Ruşine, Cojocaru! Ruşine, Radu Petrescu!„, a spus Mihai Rotaru la digisport.ro.

Nicolae Dică criticase și el dur arbitrajul după Universitatea Craiova – FC Voluntari 2-1, deoarece arbitrul Adrian Cojocaru, a arătat punctul cu VAR în prelungirile partidei, dar a întors ulterior decizia.

Scandal sexist, cu o femeie la conducerea VAR: ”Mi se pare destul de complicat”
Antrenorul clubului Vasco da Gama din Rio de Janeiro, argentinianul Ramon Diaz, a pus, miercuri, sub semnul întrebării prezenţa unei femei la conducerea arbitrajului video, o declaraţie care a...
Gâlcă spune tot despre venirea sa la Craiova. Ce a cerut de la jucători
Costel Gâlcă este noul tehnician al U. Craiova și a indicat obiectivele pe care le are, până la finalul sezonului. "Sunt foarte bucuros că am semnat cu Universitatea Craiova. Ce pot să...
#Universitatea Craiova, #rotaru, #Dica, #reactie, #violenta, #arbitraj , #stiri fotbal