Universitatea Craiova, umilita de o echipa din liga a patra

Marti, 02 Februarie 2010, ora 17:42
1212 citiri

Universitatea Craiova a pierdut si a doua partida de pregatire disputata marti, elevii lui Mark Wotte fiind umiliti de SV Babelsberg, formatie ce evolueaza in liga a patra din Germania.

Cu toate vedetele pe teren inca din primul minut, Stiinta a primit gol in minutul 23, la o mare greseala in defensiva.

Chiar daca au avut cateva oportunitati excelente de a egala, oltenii au alergat in zadar dupa gol, fiind chiar aproape de a primi inca unul in final, atunci cand numai interventia superba a lui Lung jr. a pastrat tabela de marcaj neschimbata.

Scor final, Universitatea Craiova - SV Babelsberg 0-1, iar echipa lui Mititelu ramane cu o singura victorie in Antalya.

"U" Craiova: S. Lung jr. - Badoi, V. Gaman, Matsuoka, Busu - Prepelita, Barboianu, Trica, Gingioveanu - Fl. Costea, M. Costea.

Basarab Panduru completează stafful tehnic al Universităţii Craiova şi va avea funcţia de antrenor secund în cadrul clubului, a anunţa, luni, clubul craiovean. "Pandi citeşte foarte...
Universitatea Craiova, meci dificil împotriva Chindiei Târgoviște. Cât s-a terminat partida
Universitatea Craiova a învins-o pe Chindia Târgovişte cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, în deplasare, la Ploieşti, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal. Unicul gol al...