Universitatea Craiova, un nou pas greșit în lupta pentru titlu! Reghecampf, la al cincilea meci consecutiv fără victorie în Liga 1

Sambata, 11 Decembrie 2021, ora 19:27
2090 citiri
Universitatea Craiova. Foto: Facebook / Universitatea Craiova

Formaţia FC Voluntari a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, echipa Universitatea Craiova, în etapa a IX-a din Liga 1 Casa Pariurilor.

Pentru FC Voluntari a marcat Ricardinho, în minutul 53, iar pentru Universitatea Craiova a înscris Vînă, în minutul 90.

FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Meleke, Armaş, Briceag - Costin, Droppa, I. Gheorghe (Tavares '90+1) - Raţă (Achim '90+3), Nemec (Paraschiv 85), Lopes (Fulop '85). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Universitatea Craiova: Lazar - Screciu, Papp, Bălaşa (Căpăţână '62)- Vlădoiu (Fedele '79), Alex Creţu (Cîmpanu '62), Nistor, Vătăjelu - Gustavo, Ivan, Baiaram (Vână '68). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Cartonaşe galbene: Meleke '29, Droppa '44 / Baiaram '62, Cîmpanu '69

Arbitri: Horia Mladinovici - Vasile Marinescu, Cosmin Vătămanu - Iulian Dima

Observator: Augustus Constantin

Sâmbătă s-a mai jucat în Liga I meciul UTA Arad - FC Botoşani, scor 0-0, iar de la ora 20.30 are loc partida Gaz Metan Mediaş - FCSB.

Este al cincilea meci fără victorie pentru Universitatea Craiova în campionat.

În clasament, lider este CFR Cluj, cu 48 de puncte, urmată pe podium de FCSB – 40 de puncte şi FC Voluntari – 34 de puncte. FC Rapid ocupă poziţia a patra, cu 31 de puncte, iar Universitatea Craiova este pe 5, cu 30 de puncte.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
FC Voluntari nu scapă de emoțiile retrogradării. Cum s-a terminat meciul cu Oțelul
Echipa ilfoveană FC Voluntari a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului din Superligă....
#Universitatea Craiova, #Laurentiu Reghecampf, #Universitatea Craiova Liga 1, #FC Voluntari, #meciuri rezultate Liga 1 , #meciuri