Andrei Cristea a marcat la debutul pentru Universitatea Craiova

Duminica, 13 Ianuarie 2019, ora 16:56
4813 citiri

Atacantul roman Andrei Cristea a debutat cu dreptul pentru noua sa echipa, Universitatea Craiova, acolo unde a fost transferat in aceasta iarna de la Poli Iasi.

Fostul varf al Stelei a marcat in amicalul disputat de olteni cu turcii de la Adana Demirspor, scor final 2-1, deschizand scorul in minutul 11. Mihaila a marcat al doilea gol, in minutul 61.

Folosit ca titular de Devis Mangia, Cristea a marcat la capatul unei actiuni colective frumoase a fotbalistilor romani, iar golul il puteri urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Meciul a avut loc in cantonamentul echipei oltene din Antalya, Turcia, iar la partida a asistat si Cosmin Contra, selectionerul echipei nationale a Romaniei. De asemenea, la meci a fost si patronul echipei din Banie, Mihai Rotaru, care l-a aplaudat in picioare pe atacant. Devis Mangia l-a scos la pauza pe Cristea.

Demirspor este clasata pe locul 9 in liga secunda otomana.

Iata echipa de start folosita de Mangia: L. Popescu - Dimitrov, Donkor, T. Ferreira - Barbut, Bic, Mateiu, Bancu - N. Rocha, A. Cristea, Mitrita.

Andrei Cristea a semnat un contract valabil un an si jumatate cu Universitatea Craiova, avand o cota de piata la acest moment de 300.000 de euro.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Andrei Cristea prim gol marcat pentru, #Cristea gol la debut Universitatea Craiova , #stiri Universitatea Craiova