Craiova pierde la Giurgiu si rateaza ultima sansa din lupta pentru titlu

Luni, 23 Aprilie 2018, ora 22:44
4672 citiri

Universitatea Craiova a pierdut surprinzator meciul de la Giurgiu si a ratat o sansa uriasa de a reveni in lupta pentru titlu.

Oltenii au fost invinsi de Astra, scor 0-1, si se distanteaza de CFR Cluj si FCSB, echipe care au facut pasi gresiti in aceasta etapa.

Partida de la malul Dunarii a fost una chinuitoare pentru oaspeti, care nu au aratat ca o echipa ce are forta de a castiga titlul.

Oltenii au avut un gol anulat in prima repriza, prin Bancu, acesta aflandu-se intr-o pozitie de offside, situatia repetandu-se in partea secunda la aceeasi poarta. Si reusita Astrei a venit tot din offside.

Unicul gol al meciului a fost inscris de japonezul Seto in minutul 79. Acesta a punctat cu un sut frumos, de la marginea careului, care l-a lasat spectator pe portarul Popescu.

In urma acestei infrangeri, Craiova a ajuns la 8 puncte in spatele liderului FCSB, sansele la titlu tin de domeniul fantasticului.

Echipele de start

Astra Giurgiu: Iliev - Bejan, Polczak, Erico da Silva, Radunovici - Mrzljak, Takayuki - Balaure, Fl. Matei, Al. Stan - Abang

Antrenor: Gheorghe Multescu

U Craiova: L. Popescu - Screciu, Kelici, Tiago Ferreira - Briceag, Bernardes, Mateiu, Bancu - Barbut, Baluta, Burlacu

Antrenor: Devis Mangia

Arbitru: Catalin Popa (Pitesti) / Asistenti: Ovidiu Artene (Vaslui) si Vasile Marinescu (Bucuresti) / Rezerva: Iulian Dima (Bucuresti)

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...