Dilevski a ajuns cu Australia in finala Cupei Intercontinentale

Sambata, 24 Mai 2008, ora 12:07
804 citiri

Internationalul Universitatii Craiova, Spase Dilevski a revenit in selectionata olimpica a Australiei in meciul din semifinalele Cupei Intercontinentale cu Irlanda, scor 3-1. Dilevski a lipsit in ultimul meci al grupei, cu Togo, fiind suspendat in urma cartonasului rosu primit in victoria cu Chile.

Dilevski a fost schimbat in repriza a doua si a pasat la golul doi, din minutul 13, inscris de Matt Simon, care a izbutit si celelalte doua reusite ale cangurilor.

In finala competisiei, Australia va intalni o alta chipa care va participa la Olimpiada de la Beijing, Nigeria, ce a invins, in cea de-a doua semifinala, reprezentativa olimpica a statului Chile, scor 2-1.

Victor Cornea, la un pas de performanța carierei. Iubitul Andreei Bălan e în semifinale la Munchen
Perechea româno-franceză Victor Cornea/Theo Arribage s-a calificat, vineri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis ATP 250 de la Munchen (Germania), dotat cu premii totale...
#Spase Dilevski, #Cupa Intercontinentala, #semifinale , #stiri Universitatea Craiova