Liga 2: Craiova lui Mititelu pierde la Mioveni primul meci din sezon

Sambata, 19 Octombrie 2013, ora 13:14
2028 citiri

FC Universitatea Craiova a pierdut in etapa curenta a ligii secunde din Romania, in deplasarea de la CS Mioveni, scor 1-2, golul decisiv fiind marcat in minutul 94.

Echipa lui Mititelu a condus jocul din minutul 10, atunci cand Balan deschidea scorul dupa o combinatie la marginea careului de 16 metri si suta pe sub Croitoru.

Craiova a fost la timona partidei in toata prima parte, dar in mitanul secund argesenii au intors soarta jocului.

Mai intai Stan a egalat in minutul 72, dupa o centrare a lui Alin Popa, pentru ca golul decisiv sa fie marcat in minutul 94, in ultimele secunde, practic, de joc, Olteanu fiind salvatorul gazdelor.

Craiova era neinvinsa inainte de acest meci in Liga 2, suferind deci primul esec in sezon. Oltenii ar fi putut trece chiar pe primul loc cu o victorie azi, daca si Gloria Bistrita ar fi pierdut la Arad, cu UTA.

Formatiile de start:

CS Mioveni: Croitoru - Cotiga, Olteanu Stoica, Stan - Mazilu Negoita Rauta, Alin Popa - Ayza, Nastasie.

Antrenor: Ion Moldovan.

Universitatea Craiova: Hotoboc - Mitic, Acka, Ciuca Busu - Saceanu, Vasile Gheorghe, Marzeanu, Goge - Balan, Baird.

Antrenor: Nicolo Napoli.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#craiova primul esec din sezon, #craiova lui mititelu pierde la mioveni, #cronica liga 2 mioveni craiova, #mioveni bate craiova liga 2 , #stiri Universitatea Craiova