Patru dosare penale dupa Craiova-Dinamo

Duminica, 02 August 2009, ora 12:57
1030 citiri

Suporterii dinamovisti s-au ales cu patru dosare penale dupa meciul cu Universitatea Craiova. De asemenea, jandarmii au dat si alte 15 sanctiuni.

Trei dosare penale au fost intocmite suporterilor care au incercat sa introduca petarde in stadion, iar al patrulea pentru un alt obiect interzis.

Fanii lui Dinamo au ajuns la stadion pe jos, de la gara din Craiova, iar la plecare au fost transportati cu dubele jandarmeriei. 40 dintre suporteri au inceput sa se lupte cu jandarmii si au fost dati jos din dube. La gara, doi dintre suporteri s-au batut intre ei si au fost amendati cu cate 200 de lei.

Pe teren, meciul s-a terminat la egalitate, scor 0-0, ambele echipe avand numeroase ocazii de a inscrie.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
#Universitatea Craiova, #Dinamo, #incidente suporteri , #stiri Universitatea Craiova