Universitatea Craiova a invins-o pe FCSB in 10 oameni. Oltenii, sanse mari la castigarea campionatului. Care este clasamentul Ligii 1

Joi, 29 Aprilie 2021, ora 21:39
9257 citiri

Universitatea Craiova a invins cu 2-0 pe FCSB si ramane cu sanse la castigarea campionatului.

Oamenii lui Becali putea sa deschida scorul in prima repriza, in italianul Pigliacelli a retinut in fata lui Nita.

Oltenii au deschis scorul prin Cicaldau, care a reluat in plasa dupa o centrare a lui Vatajelu.

Meciul putea sa se termina rau pentru Craiova, dupa eliminarea lui Vatajelu, dar tot ei au marcat prin Nistor, dupa o gafa a portarului Andrei Vlad.

Cu aceasta victorie, echipa din Banie ramane pe locul 3 in Liga, cu 37 de puncte, dar se aproapie la doua puncte de locul doi, ocupat de FCSB, cu 39 de puncte.

Pe primul loc ramane CFR Cluj, cu 41 de puncte.

Desfasurarea meciului:

Minutul 1- a inceput meciul

Minutul 6 - ocazie mare pentru FCSB - Nita scapa singur cu Pigiliacelli, dar portarul oltenilor retine.

Minutul 38 - Cicaldau deschide scorul dintr-o centrare venita de la Vatajelu

Minutul 45+1 - Pauza

Minutul 46 - Repriza a doua

Minutul 47 - Ocazie mare pentru olteni. Cicaldau trimite un sut senzational, dar mingea se duce pe langa poarta

Minutul 54 - Vatajelu primeste cartonas rosu

Minutul 63 - Nistor inscrie pentru Craiova, dupa o gafa a lui Andrei Vlad.

Minutul 90+5 - Finalul meciului

S-a finalizat controlul ANAF la Federatia Romania de Fotbal. Ce decizie a fost luata

Universitatea Craiova:

Pigliacelli - Vatajelu, Acka, M. Constantin, N. Bancu - Mateiu, Nistor - Cimpanu, Cicaldau, Mitran - Ivan

Rezerve: L. Popescu, N. Constantin, Capatina, Bic, Fedele, Screciu, Camara, Mamut, Tudorie

ANTRENOR: Marinos Ouzounidis

FCSB:

A. Vlad - Harut, I. Cristea, Miron, Radunovic - Morutan, Sut, Ov. Popescu - Ad. Nita, Fl. Tanase, Oct. Popescu

Rezerve: Straton, Simion, Filip, Vina, Buziuc, Perianu, Oaida, Istrate, Timis

ANTRENOR: Toni Petrea

Victorie mare pentru echipa lui Hagi in lupta pentru salvarea de la retrogradare

Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat sâmbătă, 18 septembrie, la Şcoala de Vară a TNL din staţiunea Venus, că se aşteaptă ca tinerii liberali care vor fi prezenţi la congresul din...
Klaus Iohannis, la volanul noului model Dacia Duster. „Firmele s-au pregătit pentru continuarea activităţilor economice” VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis a testat sâmbătă, 18 septembrie, noul model Dacia Duster, varianta facelift produsă la Mioveni. Șeful statului a mărturisit că experienţa şofatului a fost...