Vasile Avram: Nu a fost o zi neagra pentru arbitri

Duminica, 27 Septembrie 2009, ora 16:52
615 citiri

Presedintele Comisiei Centrale de Arbitraj, Vasile Avram, a declarat ca ziua de sambata nu a fost una rusinoasa pentru oamenii pe care ii reprezinta.

"Ziua de sambata nu a fost o zi neagra pentru arbitri. Am fost supervizor la Alba Iulia cu Vaslui, nu am avut timp sa vad jocurile. Fazele le-am vazut, dar nu pot sa ma pronunt. Ce sa fac eu daca 60% din arbitri sunt foarte tineri si noi in lot?

Steaua, Dinamo si restul echipelor joaca din trei in trei zile, de ce sa fluiere si arbitrii in acelasi ritm? Pe arbitrul Bordean l-am intrebat daca e in stare sa duca acest meci si mi-a raspuns afirmativ, ca nu e o problema", a spus Vasile Avram la GSP TV.

Dinamo si Universitatea Craiova au acuzat dur arbitrajul dupa meciurile de sambata, cerand excluderea lui Istvan Kovacs si Marian Bordean.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
#Vasile Avram, #arbitraj, #Dinamo, #Universitatea Craiova , #stiri Universitatea Craiova