Bucurie în Bănie: un gol marcat în prelungiri a decis meciul dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj

Sambata, 02 Decembrie 2023, ora 22:34
2545 citiri
Craiova a învins cu 1-0

Formaţia Universitatea Craiova a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii.

A marcat Koljic, în minutul 90+1.

Cu acest succes, Universitatea Craiova a acumulat 32 de puncte și a urcat pe locul doi în Superliga, la egalitate de puncte cu CFR Cluj. Cu 31 de puncte, Rapid a căzut pe locul patru, iar FCSB e lider cu 37 de puncte și un meci mai puțin.

Universitatea Craiova: L. Popescu – Vlădoiu (Căpăţînă ’81), Screciu, R. Silva, Bancu – Creţu, Kurtic (Mateiu ’69) – Danciu (Baiaram ’68), Ivan (Roguljic ’55), Mitriţă – Markovic (Koljic ’55). Antrenor: Ivaylo Petev.

CFR Cluj: Sava – Malico, Ilie, Kresic, Mogoş – Avounou (Cvek ’83), Tachtsidis, Muhar – Deac (Otele ’76), Juricic (Birligea ’66), Krasniqi (Fica ’66). Antrenor: Andrea Mandorlini

Cartonaşe galbene: Kurtic ’24, Silva ’29, Screciu ’56, Vlădoiu ’81 / Muhar ’26, Tachtsidis’54

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru – George Florin Neacşu, Mircea Orbuleţ – Iulian Dima

Arbitri VAR: Cătălin Popa, Marius Badea

Observatori: Aron Huzu, Paul Cazan

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Încă un transfer pentru CFR Cluj. Ce atacant a semnat cu fosta campioană
Echipa de fotbal CFR Cluj, a anunţat, luni, pe pagina oficială de Facebook, achiziţionarea atacantului liberian Mohammed Kamara, care se va alătura lotului pregătit de Adrian Mutu din vara...
Universitatea Craiova, prestație modestă la Botoșani, salvată de un gol marcat în prelungiri
Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Universitatea Craiova, în etapa a 26-a din Superliga. La Botoşani, gazdele au controlat prima...