Dramatism total în meciul Universității Craiova cu Hapoel Beer Sheva. Partida a fost decisă la penalty-uri

Joi, 25 August 2022, ora 22:56
3686 citiri
Sergiu Hanca, în duel cu fundașii adverși. Foto: Facebook / Universitatea Craiova

Echipa Universitatea Craiova a pierdut, joi seară, în urma loviturilor de departajare, scor 4-5 (1-1), manşa secundă a play-off-ului Conference League, meci pe care l-a disputat în deplasare, şi a ratat astfel calificarea în grupele competiţiei. În tur, scorul a fost 1-1.

Primele 90 de minute ale meciului din Israel s-au încheiat la egalitate, 0-0, astfel încât a fost nevoie de prelungiri. Roguljic a deschis scorul în minutul 105 din lovitură liberă, dar Hapoel a egalat în minutul 105+1 prin Hemed.

La lovituri de departajare pentru Hapoel au marcat Suleymanov, Keltjens, Helder Lopes şi Dadya, iar pentru Craiova au marcat Roguljic, Nistor şi Găman, în timp ce Andrei Ivan şi Bancu au ratat.

HAPOEL BEER SHEVA: Glazer - Tibi, Abu Abaid (Or Dadya 97’), Miguel Vitor, Helder Lopes - Bareiro, Yosefi (Hemed 61’), Elias (Keltjens 77’) – Safuri (Micha 77’), Selmani (Hatuel 61’), Ansah (Suleymanov 73’). ANTRENOR: Elyaniv Barda

CSU CRAIOVA: Lazar – Martic (Găman 91’), Raul Silva, Screciu – Hanca (Căpăţână 71’), Creţu, Mateiu (Nistor 119’), Bancu – Baiaram (Roguljic 91’), Koljic (Vătăjelu 105’), A. Ivan. ANTRENOR: Mirel Rădoi

Cartonaşe galbene: Bareiro 15, Elias 16, Ansha 79, Keltjens 88, Abu Baid 90+2, Helder Lopes 104, Martins 105+2 / Creţu 55

Arbitru: Erik Lambrechts – Jo de Weirdt, Mathias Hillaert – Wim Smet (toţi din Belgia)

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
Rezultatul cu care Universitatea Craiova și-a ”dinamitat” șansele la titlu. Gică Hagi a dat lovitura în Bănie
Universitatea Craiova a fost învinsă de Farul Constanţa cu 2-1 (2-1), vineri seara, în Bănie, într-un meci din etapa a patra a fazei play-off a Superligii de fotbal. Universitatea,...
#Universitatea Craiova, #Mirel Radoi, #Conference League, #Hapoel Beer Sheva , #stiri Universitatea Craiova