Universitatea Craiova nu renunță la titlu. Meci infernal cu Sepsi, în inferioritate numerică

Vineri, 21 Aprilie 2023, ora 22:34
2958 citiri
Universitatea Craiova a câștigat meciul cu Sepsi

Formaţia Universitatea Craiova a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi OSK, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

Golurile au fost marcate de Creţu (49) şi Markovic (66) pentru craioveni, respectiv Ştefănescu, în minutul 90+7.

Craiovenii au evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 64, când Creţu a fost eliminat.

Sepsi: Niczuly - Aganovic (Bălaşa - 46), Ciobotariu, Tamas, Ispas (Dumitrescu - 74) - Matei, Păun (Papa - 84), Santos (Safranko -61) - Gheorghe (Rodriguez -61), Rondon, Ştefănescu; Antrenor: Cristiano Bergodi

U Craiova: Popescu - Vlădoiu (Căpăţănă - 54), Zajkov, Da Silva, Ndong - Screciu, Creţu - Cîmpanu (Mateiu - 66), Baiaram (Roguljic -62), Ivan - Koljic (Markovici -62); Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Ştefănescu - 83, Bălaşa - 90+1 / Popescu - 84, Silva - 90+1

Meciul a fost arbitrat de Marcel Bîrsan, ajutat la cele două linii de Tunyogi Ferencz şi Andrei Constantinescu, iar rezervă a fost Andrei Moroiţă.

În Camera VAR s-au aflat Andrei Chivulete şi Ionel Valentin Dumitru.

Observatori au fost Marcel Savaniu şi Cătălin Popa.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Cristiano Bergodi, criză de nervi fără precedent: "Tu me învăți futbol la mine?" Momente halucinante VIDEO
Cristiano Bergodi le-a reproşat jurnaliştilor prezenţi la conferinţa de presă că vor să îl înveţe fotbal, iar Dan Şucu, acţionarul majoritar al clubului Rapid Bucureşti, a declarat...