Universitatea Craiova, meci fără emoții în Conference League. Cum s-a desfășurat partida din Bănie

Joi, 28 Iulie 2022, ora 20:30
4290 citiri
Suporteri Universitatea Craiova. Foto: Facebook / Universitatea Craiova

Universitatea Craiova s-a calificat în turul trei din Conference League.

Oltenii au învins cu 3-0 pe albanezii de la Vlazznia și vor merge în fara următoare.

Mateiu, Silva și Găman au marcat golurile Craiovei care va juca cu cu Zorya Lugansk, din Ucraina, în turul trei.

Desfășurarea meciului: Universitatea Craiova - Vlazznia 3-0

Minutul 1 - a început meciul

Minutul 8 - Ocazie pentru Craiova: șutul lui Gustavo este respins în corner de portarul albanezilor

Minutul 28 - O nouă ocazie pentru olteni: portarul albanezilor respinde în extremis două șuturi ale Craiovei

Minutul 45+1 - Pauza. 0-0, scor la pauză

Minutul 46 - a început repriza a doua

Minutul 58 - Mateiu deschide scorul pentru olteni

Minutul 62 - Silva face 2-0 pentru Craiova.

Minutul 80 - Valerică Găman înscrie cu capul. Oltenii conduc cu 3-0

Minutul 90+3 - Finalul meciului. Universitatea Craiova câștigă cu 3-0 și merge în turul trei.

Universitatea Craiova: Lazar – Căpățînă, Papp, Raul Silva, Bancu – Crețu, Mateiu – Gustavo, Baiaram, Ivan – Koljic

Rezerve: Rusu, Popescu, Vătăjelu, Screciu, Vlădoiu, Markovic, Roguljic, Găman, Martic, Sala

Vllaznia: Zagovic – Gurishta, Juric, Bulatovic, Hakaj – Boshnjaku, Jonuzi, Marku – Hoxhaj, Nunes Da Silva Amarante, Coba

Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....
Emiliano Martinez a primit două cartonaşe galbene la meciul Lille – Aston Villa. De ce nu a fost eliminat?
Portarul echipei Aston Villa, Emiliano Martinez, a primit al doilea cartonaş galben la meciul câştigat la lovituri de departajare în faţa formaţiei Lille, în sferturile de finală ale...
#Universitatea Craiova, #Conference League, #Universitatea Craiova Liga 1 , #stiri Universitatea Craiova