Craiova lui Piturca rupe norii in Liga 1

Vineri, 01 Octombrie 2010, ora 20:25
3038 citiri

Universitatea Craiova, echipa antrenata de Victor Piturca, a inregistrat o noua victorie la scor in Liga 1, oltenii trecand de Universitatea Cluj cu scorul de 3-0.

Dina a deschis scorul in minutul 6 iar bulgarul Iliev a dublat avantajul de pe tabela in minurul 11, dar bucuria "juvetilor" a fost de scurta durata, 5 minute mai tarziu Mihai Costea parasind terenul accidentat.

Chiar si asa baietii lui Piturca au dominat "sepcile rosii".

Wobay a punctat si el in repriza secunda consfintind o victorie categorica pentru Universitatea Craiova in etapa a 10-a a Ligii 1.

Echipele:

CRAIOVA: Stanca, Dananae, V. Gaman, Iliev, Barboianu, Wobay, Prepelita, D. Stoica, Gargorov, M. Costea, Dina.

Antrenor: Victor Piturca.

U CLUJ: Hutan, Ungurusan, D. Munteanu, Cvirik, Buhus, Bostina, Ad. Ionescu, Balde, Delgado, Niculescu, Lemnaru.

Antrenor: Marian Pana.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#Craiova victorie Universitatea Cluj, #Craiova victorie Liga 1, #etapa 10 liga 1, #Victor Piturca Universitatea Craiova , #Victor Piturca