Superliga, play-out: atacantul trecut pe la PSG a marcat din nou pentru UTA. Cum s-a terminat meciul cu U Cluj

Sambata, 01 Aprilie 2023, ora 16:15
2008 citiri
Postolachi a marcat pentru UTA

Formaţia UTA Arad a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Cluj, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Golurile au fost marcate de Postolachi, atacant format la celebrul club francez PSG (23), şi Milosevic (26).

În minutul 48, Gomes a marcat pentru Universitatea Cluj, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, după consultarea VAR.

Tot sâmbătă în play-out se mai joacă meciul FC Hermannstadt - FC Botoşani, de la ora 17.00.

Petrolul - UTA, meci important în cursa pentru salvarea de la retrogradare
Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. La Ploieşti, gazdele...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...