Liga Europa, sferturi: ce-a făcut echipa lui Valentin Mihăilă în ”dubla” cu nemții de la Leipzig

Joi, 14 Aprilie 2022, ora 22:21
2346 citiri
Valentin Mihăilă

Formaţia Leipzig s-a calificat, joi, în semifinalele Ligii Europa, trecând în sferturi de echipa Atalanta, la care este legitimat Valentin Mihăilă.

În tur, scorul a fost 1-1.

În meciul retur, joi seară, Leipzig s-a impus în deplasare cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Nkunku ’18, ’87 (penalti).

Mihăilă a fost rezervă.

Partidele FC Barcelona – Eintracht Frankfurt (în tur 1-1), Olympique Lyon – West Ham (în tur 1-1) şi Glasgow Rangers – Sporting Braga (în tur 0-1) au loc tot joi.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...