Articol citit de 616 ori
Cei doui,cu gura mare, de ce nu spun ce au de spus acolo,in partid
..............si nu in public ! Arata vina altora,inchipuita, si pe a lor o mascheaza.
De aici si pana la tradare, practic nu mai este nici un pas de facut.
Sa-si caute partid unde ei sa faca ce le trece prin cap.
Cei doi, sa plece,sa nu incurce pe altii.
Unii cu mapa altii cu sapa ?
Aiurea.
Bye-bye,boierilor !
Blaga e om de omenie fata de voi !
Vedeti ce a facut dictatorul PNL,Antonescu, cu cei din PNL.
Blaga este un rebut al politicii romanesti
La nivelul lui Blaga, da, este un raspuns bun, care ascunde teama de esec.
Cristiann80
Ai putina putina omenie. Nu a inceput lumea cu noi si nu termina cu noi. E bine sa avem pareri cumpatate desre oricine iar membrii unei familii isi datoreaza respect.
Nu iti place Blaga: nu il sustii; nu iti PDL : pleci
Tu este perfect sau perfecta ?
mentalitate de aprozar !
Numai la sedintele de bloc mai auzi asa ceva : nu-ti convine , muta-te .
A reusit si el , alaturi de tradatorii dinainte sa faca dintr-un partid capabil de guvernare un pitic amarat .
Pai cine mai voteaza PDL si pentru ce !??
Blaga
ținea piept drogurilor cand multora dintre postaci le ștergeau mamele nasul.
Acum postacii vorbesc asistați.. goi de idei sau acțiune.
Blaga nu va scapa asa de usor! Va plati pentru distrugerea PDL-ului
Ce smecheri pedelistii lui Blaga, vor sa-i determine sa plece singuri pe cei trei memebrii marcanti!!! Ca Blaga sa iasa cu fata curata din toata aceasta mizerie!
Din contra, trebuie sa ramana in PDL si sa ii critice pe cei care azi distrug partidul cu buna stiint,a pentru ca Blaga, s-a aliat cu Kakarau si Voiculescu, iar adevaratii PDL-isti nu sunt de acord cu asa ceva si, incearca sa salveze partidul, dar asta nu convine vamesului, ii strica aranjamentele si de asta astepata ca cei trei sa-si dea demisiile!!!
Fac apel la Cristi Preda, la Baconschi, la Paleologu si altii ca ei la fel de puternici si vocali: SA NU PLECE DIN PDL si sa vegheze la mizeriile pe care le face Blaga si gasca lui de incompetenti care acum se cred stapani pe partid uitand ca nu ei l-au construit, ci Basescu si echipa lui fidela.
Blaga nu a facut nimic de capul lui!
Scandalul Nuti-Blaga a fost o "cacealma" programata in laboratoarele basiste, cu ani in urma!! O parte din PDL trebuie sa plece pentru a asigura "succesul" reinventarii lui Bäse in noul partid!
http://www.pesurse.ro/2013/05/26/udrea-micarea-popular-va-fi-un-partid-de-succes-pd/
Din decenta, d,o Blaga a dar un raspuns car e sa nu supere
....pe nimeni .
Furiosii de pe forum nu sunt capabili intelectual, sa perceapa acest raspins si sa-l interpreteze ca atare.
Elena Udrea: Miscarea populara va fi un succes!
Sti, cu toate ca e cam uzat sefu' mai vrea sa joace o runda si a pus laboratoru' sa lucreze la reinventarea lui.
Blaga raspunde cu o jumtate de gura: Ok, am inteles, ordinul se executa nu se discuta. Asa facem. In acest caz, o parte din membri trebuie sa plece (nu pot sa-i dau afara chiar asa cum face PNL, dar am sa le dau carnetul, sint liberi sa plece)
http://www.pesurse.ro/2013/05/26/udrea-micarea-popular-va-fi-un-partid-de-succes-pd/
niciunul
dintre schelălăitori nu se simte in apele lui in altă formațiune, nici nu este primit cu plăcere, nici pus in frunte...... și asta știu foarte bine.
Cazul MRU pe invers.
Nu se suportă pentru că toți vor "la varf" iar la varf nu e decat un loc.
In timp ce Blaga muncește la construcție, reconstrucție, adună vagoanele, le repară, le pune pe șine, caută locomotive care să tragă pe aceeași linie.. fără sfarșit.; cuminte, puternic, disciplinat.. Sigur, nu degeaba.
"Fără politică și politicieni !!".
Sunt majori, isi pot cauta un alt drum ...
Da domn Vasile,dar daca sunt si multi poate ar fi mai bine sa renunte...doar unul.Ce spuneti?
să renunți
pentru Cristian Preda ? Pentru mme Mop ? Pentru Paleologu ?...
Haida-de ! Cat poți fi de paralel ?
Atentie!
Spre deosebire de Blaga, Nuti, Cristi Preda si Baconschi- Paleologu pledeaza pentru "unitatea" celui mai mare partid de dreapta! Atentie mare la intoxicari si manipulari!
http://www.pesurse.ro/2013/05/27/paleologu-l-acuz-pe-blaga-de-incontien-nu-ntelege-/
Ghilo, Blaga executa ordinele!
Paleologu este singurul care tine piept si pledeaza pentru "unitatea" celui mai mare partid de dreapta. Asa cum jocul isi urmareste propria logica... baza partidului se va grupa rapid in jurul lui (Paleologu). Basescu nu le mai poate oferi prea multe in viitor (este uzat prea tare).
http://www.pesurse.ro/2013/05/27/paleologu-l-acuz-pe-blaga-de-incontien-nu-ntelege-/
Si Elena Udrea ce face ale cui ordine executa,ale lui Blaga ?
.
Grindina, atentie la jocul good boy - bad boy
jucat de liderii Nuti, Blaga, Preda, Baconschi (ei sint cei care pledeaza pentru ruperea PDL in favorea lansarii cu succes a noului Partid - Miscarea populara).
Paleologu este singurul care pledeaza pentru "unitate", in acest context nu cred ca poate fi bagat in aceasi oala cu ei!
Blaga persista, Blaga greseste.
Fiecare pasare piere pe limba ei. Daca nu are suficienta diplomatie, probabil ca nu are nici calitatea de a conduce un partid...
Pacat, isi baga unghia in git ca pitzigoiul... mie imi placea de acest om de stat.
blaga
Blaga daca ar avea putina decenta s-ar cere singur …afara si ar lasa PDL –ul
Este curios ca nu-si asuma nici un fel de raspundere pentru nivelul la care a ajuns PDL-ul si ca orice bun roman vede “birna" din ochiii colegilor. Membriii partidului ar trebui sa considere vechiul adevar ca nu poti obtine rezultate facind aceeasi greseala si sa-l dea ei afara pe Blaga pentru ca sa aiba o sansa reala la viitoarele alegeri...In definitiv cu el in frunte au pierdut anul trecut ...
Dupa parerea mea PDL-ul nu-si mai poate permite sa piarda pe nimeni fara sa mai mentionez sa-i dea afara... deci solutia ar fi sa plece el si sa ramina cei multi care sint nemultumiti de felul cum este condus partidul astazi
Blaga a lansat celor doi o invitatie la o calatorie SPRANCENATA !
Si sunt de acord cu invitatia d.lui Blaga.
A fost lansata decent.