Actionarul lui Dinamo, Vasile Turcu, sustine ca principalul sau obiectiv in plan fotbalistic pentru anul urmator este o remaniere a clubului din Stefan cel Mare.

"De la 2010 imi doresc sa fiu in primul rand sanatos, sa fiu un om puternic. Pe plan fotbalistic, sincer imi doresc o remaniere a clubului Dinamo", a declarat Vasile Turcu.

Acuzat de colegii din actionariat ca nu a mai adus bani de aproape un an, Vasile Turcu explica motivele pentru care nu doreste sa mai investeasca.

"Un actionar nu este obligat sa si aduca bani luna de luna. Am avut o intelegere cu ei. Cred ca m-am exprimat in vara destul de clar ce doresc. Eu platesc performanta, nu non-performanta.

C.M.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...